Nyt on pakko lopettaa. Riskit saada sydänkohtaus tai aivoinfarkti alkaa kasvaa kun 25 rajapyykki on ylitetty
Nyt täytyy vähentää juomista
9
270
Vastaukset
- eiolepenniäkäänkiinni
Ajattelin juuri vetäistä kolme päivää putkeen oikein kunnolla, ihan sama vaikka tulee mikä kohtaus!
- välitäitsestäsi
Sä et taida välittää omasta terveydestäsi ollenkaan, mutta jos heräät vaikka teho-osastolta joskus, niin ehkä se pistää sut miettimään elämänarvosi uusiksi.
Itse nautin viimeksi alkoholia 30.6,
kun join lasin viiniä äitini seurassa.
Vähennä ihmeessä juomistasi ap.,
jos koet olevasi alkoholismiin taipuvainen.
(Itselläni, sen paremmin kuin ydinperheellänikään,
ei ole onneksi sellaisia ongelmia ollut.)- Lounas.ajatus
Hienoa! Kuittaa tänne miten edistyt. Muista myös aa.fi jos tarvitset ilmaisen tukihenkilön!
- munkipitäisi
vähentää herkkujen ja suklaan syömistä. Mistäköhän saisi tukihenkilön itselleen? Vielä pitäisi jaksaa sinnitellä ainaki 14 vuotta, tai no ehkä 16 vuotta.
- lounas.ajatus
Nythän jokainen kuntosali tarjoaa personal trainer palveluita. Eli sieltä saisi jonkinmoisen tukihenkilön. Mutta jos vähemmällä vaivalla haluaa apua niin voi vilkaista ammattilaisten tekemää terveyskyla.fi palvelua, jossa löytyy tutkittua tietoa yleisimpiin vaivoihin.
https://www.terveyskyla.fi/painonhallinta - repsahduksetkuriin
lounas.ajatus kirjoitti:
Nythän jokainen kuntosali tarjoaa personal trainer palveluita. Eli sieltä saisi jonkinmoisen tukihenkilön. Mutta jos vähemmällä vaivalla haluaa apua niin voi vilkaista ammattilaisten tekemää terveyskyla.fi palvelua, jossa löytyy tutkittua tietoa yleisimpiin vaivoihin.
https://www.terveyskyla.fi/painonhallintaPuntari on paras personal trainer, järkytyin kun menin vaakaan pitkästä aikaa ja itse koen etten edes ole lihava, mutta se pysäytti minun makeansyönnin. Itse ei ole tarvinnut koskaan miettiä sitä, kun paino on pysynyt kohtuudessa, mutta nyt on pakko.
- olisinenemmänhuolissani
tupakoinnista ja liikkumattomuudesta, joka on monta kertaa vaarallisempaa kuin kohtuujuominen. Alan olla oireideni perusteella aika varma, että jos en lopeta tupakointia ja liiku tarpeeksi, niin en tule elämään pidempään kuin vuodenvaihteeseen. Olen jo hyväksynytkin asian ja tiedaän että poislähdöstäni huolimatta läheisilläni ei ole hätää, pärjäävät kyllä hyvin ja saavat onneksi kukin pienen pesänmunankin., joka lohduttaa minua. :)
Stalkkerista en ole niinkään varma, toivottavasti pärjää kuitenkin sittenkin kun minua ei enää ole. ;) 👍👍😊
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka333398Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032575Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv732537- 112228
- 1112188
- 411418
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3861077Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos40897Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6820TVssä TomCruisen superjännä Vaarallinen tehtävä Mission Impossible Rogue Nation
Alkaa uskomattomalla lentokone kuvauksella. Toimintaelokuvan jatko-osa agentti (Tom Cruise) on hankaluuksissa, kun järje28818