Toyotia ostetaan uutena ja käytettynä.....

VikapesäVölökkärit

.....mutta Vokkelot jäävät liikkeisiin

Autotalli.Com Käytettyjen autojen haku:

Toyota:
HAKUEHDOILLA LÖYTYY 3631 AUTOA

Völökswagen:
HAKUEHDOILLA LÖYTYY 4808 AUTOA

Uusia Völökkäreitä ei juurikaan myydä, mutta käytettyinä niitä näköjään on paljon myynnissä. Ei kiinnosta ketään.

11

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hengenLuontiaTarvitaan

      Parin suurimman autoliikkeen mukaan heidän tilastojensa mukaan nettihakuja on eniten VW, Volvo Mercedes, Skoda, näin se vain todellisuudessa menee.

      • Vlehtelua

        Avutonta markkinointia. Ei ole totta. Saahan niitä hakuja olla. Autot on näköjään myymättä.


    • opettelekauppaa

      Heh heh, avutonta tuo trollaajan arki. Ei ymmärrä autokaupasta mitään.

    • noin.se.menee

      Autoja ostetaan ja jonkin verran myös Tojoja.

    • erittäin paljon toyotaa ostetaan uutena ja käytettynä ja omaksihan toyota ostetaankin. skodaa menee jonkun verran liisinki käyttöön muttei omaksi, vw:n myynti loppui täysin.

      • Sivuhuomautus

        Onhan sitä mukava ajella kun toiset korjaa kokoajan, mutta omaan käyttöön Toyota.


      • Anjovisallerginen

        Jo vain, omaksihan tohjolooraa ostetaan. Mutta kun rahaa ei ole enempää kuin kolme tonnia, niin sillä saa vain pahasti käytetyn. Sellaista kolmen tonnin Korollaa on Suomessa ihan vaivoiksi asti.


    • Käytettyinä

      Volkswagen on rekisteröinyt valtavasti autoja käytettyinä myytäväksi ja on nyt näiden käytettyjen kanssa kusessa. Tarkoituksena oli osoittaa ettei päästö- ja saastehuijaus vaikuta.

      • Hdi180

        Loogista, että paljon myytyjä autoja on myös paljon myynnissä käytettynä. Vai onko logiikkasi se, että jos merkillä on vähemmän autoja myynnissä käytettynä, se myy paremmin? Aika outo logiikka. Katsohan, kuinka monta Bentleytä on myynnissä käytettynä. Sehän myy, kuin siimaa.


      • SeliSeli
        Hdi180 kirjoitti:

        Loogista, että paljon myytyjä autoja on myös paljon myynnissä käytettynä. Vai onko logiikkasi se, että jos merkillä on vähemmän autoja myynnissä käytettynä, se myy paremmin? Aika outo logiikka. Katsohan, kuinka monta Bentleytä on myynnissä käytettynä. Sehän myy, kuin siimaa.

        Niin, mutta kun ei ole. Paljon myytyjä Toyotia on todella vähän myynnissä, mutta vähän myytyjä Volkswageneita on paljon myynnissä. Mitä sinä oikein selität?

        Lisäksi Suomessa on liikenteessä 100.000 Toyotaa enemmän kuin Volkswageneita. Uusia Toyotia on myyty tänä vuonna 2035 autoa enemmän kuin Volkswageneita. Näin ollen Toyotia pitäisi olla myynnissä pilvin pimein, mutta ei siitä huolimatta ole. Se johtuu siitä, että sekä uudet että käytetyt Toyotat ovat erittäin kysyttyjä ja ostettuja. Volkswageneita yritetään myydä valehtelemalla, että niitä haetaan paljon. Ei haeta. Volkswageneita ei osta kukaan. Siksi niitä on paljon käytettyinä myynnissä. Mitä helvettiä sinä selität?


    • Suosituin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      315
      6817
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      69
      3906
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      207
      3106
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2807
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1932
    6. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      210
      1682
    7. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      146
      1682
    8. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1528
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      163
      1521
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1408
    Aihe