Rojektit rojektit

perättömänlammellatuulee

Vai että e-kuntalaisuus. Ja samasta pajasta kuin se liikuntaprojwkti joka meni niin mynkään kun vaan voi sekä onneton sysmä raha touhuilu joka ei ketään tunnu kiinnostavan. Ei näy kaupan kassoilla jonoksi paperisilla a nelosilla maksavia, ei. Kysymys kuuluu miksi vieläkin? Lähdetään näihin hölmöihin touhuihin mukaan?

6

963

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gyllästyttävää

      Eikai tää ole ku uus kusetus vanhojen jatkoksi. Mitä vähemmän kukaan mistään mitään tajuaa, sen paremmin projekti on onnistunut. Eli täydellinen kusetus.

    • Järvisen ja Kitkiöjoen silmänkääntotemppuja sekä konsultti-kaverin hengissä pitämistä Sysmäläisten ja EUn älyvapailla kehitysapurahoilla.

      Kaikki tärkeät asiat on Sysmässä täysin päin helvettiä, siksi "kunnanjohdon" pitää keksiä jatkuvasti älyvapaita sivuprojekteja.

    • Hörhöthoitoon

      Kulapa on somenkieli hakusesa, ootko maahamuuttanu vai ko just amikseta päasyt amattiihminen ilman oppia. opettele suome aakkose ja kirjotutaito, tolo!

    • Vauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

      Voi vittu, kun on hauskaa lukea näiden tollojen juttuja, kiitos, päiväni on taas pelastettu!

    • Karttakepilläkynsille

      Kun itse kävin kansa- yms. kouluja, niin silloin koulussa opetettiin ihan oikeasti. Opettajaa kunnioitettiin ja läksyjä tehtiin. Oppilailta vaadittiin käytöstapoja ja kuria. Sitten tuli joukko-oppi ja uudet menetelmät ja tavat. Nyt opetettajilla ei ole mitään keinoja kurinpitoon ja kaikenlainen häiriökäyttäytyminen pitää hyväksyä yksilön vapautena. Sanonpa vaan, että voi vittu, vihreitten meininkiä. Ei muuta kuin kuri takaisin kouluun ja opettajien valta takaisin, niin johan lähtee tämä Suomi taas kasvuun. Lukekaa Aku Ankkaa, miten käy kun kaikki vapautetaan luovuuden nimissä!!!!!!
      Tämän kirjoituksen alullepanija on todennäköisesti juuri uuden ammattikoulun uudistuksen uhri, toivottavasti et opiskellut lähihotajasiivoojaksi.

    • tuuleesiellävieläkin

      Hah hah, menittepä tollot halpaan! Oon yksi Sysmän parhaiten kouluttautuneita henkilöitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      3025
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      119
      1235
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      1027
    4. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      961
    5. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      915
    6. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      887
    7. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      861
    8. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      161
      841
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      834
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      774
    Aihe