Thai food 1

Hyvä muovituolipaikka Bang Niang alueella?
8425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Takua++Pa++ravintola,+Bang+Niangin+ja+Nang+Thongin+välissä,+Bang+Niangista+kohti+Nang+Thongia+tien+oikealla+puolella,+auki+päivisin,+90+%+asiakkaista+paikallisia.Jotkut+tykkää+Bang+Niangin+markkinoiden+muovituolimestoista,+omasta+mielestä+ruoka+ei+erityisen+edullista,+asiakkaina+näytti+viime+vuonna+olevan+saksalaisia+ja+scandinaaveja+joista+suurin+osa+tukevassa+humalassa.

Äänestä
  • kiitti!

    Äänestä

Jos vähän laajennetaan reviiriä...
Chonticha Mookrata BBQ ชลธิชา เขาหลัก
toi linkki on facebook:n

Lähes joka reissulla käynyt.
Yksin en menis, koska syöminen hidasta. Mut jos iltaa haluaa viettää ruoanmerkeissä, niin mielestäni ehdoton valinta.
Sopii hyvin kaksin, seurueen, tai perheen kanssa. Hätäisille ei sovi.
100 thb/ hlö

Pöytääsi tuodaan kuvan mukainen grilli ja kiehuvaa vettä. Vesi kaadetaan grillin uraan, jossa voi sitten keittää esim. katkiksia tai vihanneksia. seisovasta pöydästä haetaan sitten grillattavat herkut.
Ennen grillaamista, sulatetaan pieni pala ihraa, jotta grillattavat ei palaisi kiinni.

Jos Thairuoka ei maistu, löytyy myös ranskalaisia, lihapullia, nakkeja... esim lapsia ajatellen.
Jälkkäriksi yli-imeliä thaijälkkäreitä, jäätelöä, sorbettia.

Aikaa kuluu paljon. Grillaamisen kanssa pitää olla erittäin huolellinen.

Juomat ehkä aavistuksen kalliimpia, mut kokonaiskustannukset naurettavat.

Äänestä
  • Missä toi Chonticha sit on en oo naamakirjassa :) onko muita hyviä Thaifood mestoja? tietty niitä nyt löytynee 1kk reissulla.

    Äänestä

Kyllä, suosittelen , halpaa ja hauskaa.Aikaa kannattaa varata ruokailuun vähintään tunti mieluummin kaksi koska grillaamisessa kannattaa olla huolellinen kuten m.y.m kirjoitti.
Käyn jokaisella Khao Lakin matkalla tässä ravintolassa.
Lähtöön 27 päivää jäljellä.

Äänestä

Jos kerron että heti sen sinisen tallinoven jälkeen oikealle. ei varmaan paljon auta asiaa. Google maps tietää, lienee helpoin tapa, selvittää sijainti.
Pari kilsaa Bang niang risteyksestä takua pa:n suuntaan Khuk khakin aluetta se lienee

Äänestä

Muistaakaa Fanari,maksaa mutta autettista thairuokaa,todella.

Äänestä

Tietenkin bang niang markkinat on herkuttelun tyyssija. Sieltä kyllä löytää jokainen hyvää ruokaa. Kuitenkin kannattaa muistaa etenkin friteerattujen ja grillattujen herkkujen kanssa tarkistaa että, ovat taatusti kypsiä. Vaikka pinta olisi hyvinkin tumma, niin sisältä voi olla raakaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naminami12 kirjoitti:

Hyvä muovituolipaikka Bang Niang alueella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu