Maailmaa kiertävät nakumallit

Vuokraaminenloppuisiihen

Varoituksen sana. Maailmalla on uusi trendi rahoittaa matkailua neitosten keskuudessa. Muutaman mallisaitin kautta tulee tarjouksia malleilta jotka kiertävät maailmaa ja on sattumoisin tulossa Suomeen. Muutaman satasen hintaan neitoset poseeraavat ilkosillaan.

Eräs harrastajakuvaaja tarttui tarjoukseen ja vuokrasi studion. Tosin studiolta hävisi arsenaali meikkejä toiseen kuvaukseen meneviä asiakkaan vaatteita hiustenkuivaaja ym. Nyt sitten mietitään kuka korvaa.

9

509

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Canonisti

      Eli vain ulkokuvauksia - tässä säässä!

    • Peeping-Toms

      Aivan oikein että tirkistelijäsedille käy ohrasesti.

      • tirkistelijäsetä

        Jos toinen tarjoaa niin eikö ole loukkaus jos ei kelpaa


      • pervosedät-kärsiköön
        tirkistelijäsetä kirjoitti:

        Jos toinen tarjoaa niin eikö ole loukkaus jos ei kelpaa

        Eikös se nyt ollut niin, että ne aloituksen nakunaiset pyytää rahaa "kuvaus"sessiosta?
        Ja tirkistelijäsedät on valmiita maksamaan?

        Aivan oikein jos pervosedät joutuu kärsimään.


      • tirkistelijäsetä
        pervosedät-kärsiköön kirjoitti:

        Eikös se nyt ollut niin, että ne aloituksen nakunaiset pyytää rahaa "kuvaus"sessiosta?
        Ja tirkistelijäsedät on valmiita maksamaan?

        Aivan oikein jos pervosedät joutuu kärsimään.

        Eikös se ole ihan normaalia, että jos saa mitä haluaa niin yleensä se jotain maksaa. Jos ei ole varaa niin ei kannata edes haluta!


    • Tfpkuvaajatonalansyöpä

      Normaali nokkimajärjestys on, että malli on valokuvaajan asiakas ja suorittaa tehdystä työstä valokuvaajalle palkkion. Jos tästä poiketaan on jotain vialla tai arvostus ammattia tai harrastusta kohtaan ei ole kunnossa.

      • JaToisinPäin

        Jos valokuvaaja haluaa jonkin tietyn mallin kuviinsa, on hänen oltava siitä myös valmis maksamaan. Työtä se on mallinkin työ.


      • Sairasta

        Harvemmin näin on, mallin palkkion maksaa asiakas tai työn tilaaja. Silloin on jossain vikaa jos valokuvaja maksaa tai tekee ilmaiseksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      65
      1722
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      93
      1048
    3. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      59
      1000
    4. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      45
      834
    5. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      41
      800
    6. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      284
      789
    7. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      257
      707
    8. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      55
      687
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      92
      642
    10. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      114
      593
    Aihe