Kyllä tämä ”kokoomuslainen” Berner pitäisi jo taluttaa sivuun, niin päättömiä esityksiä häneltä tippuu autoiluun liittyen. Samalla hän edistää loistavast keskustan romahtamista.
Rouva Berner
1
<50
Vastaukset
Kas Berner on hyvin omaksunut Orwellilaisen totalitarismin, sen jota tämä koko eu tuntuu ajavan angelan mummun johdolla.
Kaikista kansalaisista on tehtävä valvottavia "robotteja", jotak eivä tietä edes ovat miehiä vai naisia, mutta tottelevat joka ainoaa käskyä, jonka valtaeliitti näkee hyväksi (omaksi hyväkseen) määrätä.
Ja sitä ei ole lupa kritisoida, siitä seuraa rangaistus.
Harmillista sinänsä että koko eu alue ei nyt näytä suostuvan tähän keskitettyyn komentotalouteen, mutta meillä suomessa kyllä noudatetaan joka käskyä viivyttelemättä ja mennään jopa edellä siinä mielessä, että kansa on saatu jo riisuttua turhasta kulutuksesta euro-kusetuksella.
Miksi tämä kansa ei ymmärrä herätä tästä ruususenunestaan ja avaa silmiään näkemään mihin sitä ollaan viemässä ja suurelta osin viety?
Meillä ei ole pätkääkään jäljellä mistään hyvinvointisuomesta lukuunottamatta kelagoldilaisia.
Vaalit järjesteään - VIELÄ - näennäisesti. jotta kansa kuvittelisi vaikuttavansa - mihin?
Ne ovat vai osa eu:n suurempaa suunnitelmaa pitää kansat kuvitellussa turvallisuudentunteessa samalla kun yhä enemmän jyrätään vallan keskittämistä saksan ja ranskan poliittisten vaatimusten mukaiseksi.
Näiden lisäksi loput kaikki eu-maat ovat vain laita-alueita, joita nämä kaksi imevät tyhjiksi.
Kansaa köyhdytetään takoituksenmukaisesti samalla, kun valtaa pitävä eliitti kasvattaa panaman tilejään, selitellään kansalle kuinka mihinkään veroilla hoidettavaksi tarkoitettuun infraan ei koskaan löydy rahaa.
Eläkerahastoja on lakisääteisesti kerrytetty, mutta niitäkään ei tarkoitukseensa missään tapauksessa voida käyttää, no eipä tietenkään, kun eliitillä on osuutensa saatavana niistäkin, sitä varten kai ne on alunalkaen kerättykin.
Perustuslailla pyyhitään pöytää aina kun tarve vaatii, lait koskevat vain rahvasta ei eliittiä.
Ja väaetönsiirroilla revitään loppukin perusturvallisuus ja saadaan ennen hyvin toimineet yhteiskunnat lopullisesti romutettua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215424- 501461
- 12881
- 47819
Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58808Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,52807- 46792
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom134788Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle49786Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!
JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille9766