PUHELIN ON TODELLA HYVÄ KEKSINTÖ

Matkapuhelimen kehittymisen ansiosta ei enää tarvitse kysyä onko kukaan soittanut ja nyt ollaankin päästy älypuhelimiin.
2424
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

70 vuotta sitten nykyaikaisen kännykän näyttäminen olisi kuitattu
mahdottomuutena.
500 vuotta sitten kännykän näyttäjä olisi poltettu roviolla noitana.
2000 vuotta sitten kännykän näyttäjästä olisi tehty jumala.

Äänestä
  • No sittenhän on vaan hyvä ettei Jeesuksella ollut puhelinta. Hänhän olisi joka tapauksessa päätynyt ristille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ramipussinen kirjoitti:

Matkapuhelimen kehittymisen ansiosta ei enää tarvitse kysyä onko kukaan soittanut ja nyt ollaankin päästy älypuhelimiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu