Suomenkielinen Eset ilmainen toimiva online viruscanneri Windowsille https://keskustelu.suomi24.fi/t/14461662/ilmainen-online-viruscanneri#comment-86278363
Tuoltahan se löytyy http://www.eset.fi/uhkakeskus/online-virustarkistus/
Tuossa suora linkki lataukseen http://download.eset.com/special/eos/esetsmartinstaller_fin.exe
Eset ilmainen online viruscanneri Windowsille
17
419
Vastaukset
- Minäkin_suosittelen
Tuota olen käyttänyt jo pitkään. Löytää mm. eri ohjelmien sisään asennettuja mainosohjelmia.
- kiristysohjelma
Mikä ilmainen muka. 30 pv kokeilu ja sitten alkaa rahankiristys.
Jostain vanhasta viestistäni hain tuon linkin josta tulee tuo suomenkielinen Eset viruscanneri
Tuossa suora linkki lataukseen http://download.eset.com/special/eos/esetsmartinstaller_fin.exe
Näyttäisi tuosta päällimmäisestä tulevan uudempi versio jota en tarkoittanut
Siis tuossa se keskustelu josta tuo tarkoittamani löytyy https://keskustelu.suomi24.fi/t/14461662/ilmainen-online-viruscanneri#comment-86278363
Ja toiminut jo monta vuotta ja täysin ilmaiseksi- rahanpuristus
toni kirjoitti:
Jostain vanhasta viestistäni hain tuon linkin josta tulee tuo suomenkielinen Eset viruscanneri
Tuossa suora linkki lataukseen http://download.eset.com/special/eos/esetsmartinstaller_fin.exe
Näyttäisi tuosta päällimmäisestä tulevan uudempi versio jota en tarkoittanut
Siis tuossa se keskustelu josta tuo tarkoittamani löytyy https://keskustelu.suomi24.fi/t/14461662/ilmainen-online-viruscanneri#comment-86278363
Ja toiminut jo monta vuotta ja täysin ilmaiseksiEi siellä mitään ilmaista ladattavaa ole. 30 pv kokeilun jälkeen maksullinen.
- Pikaiseentarkistukseen
Yleensä nämä online scannerit ovat kertaajettavia eli eivät jää taustalle suojaamaan toisin kuin oikeat virustorjunta ohjelmistot..
- toimii9
Vain F-secure total toimii kunnolla ja kaikissa olosuhteissa.
Suosittelen. Jos investoit koneeseesi kannattaa investoida myös tietoturvaan ettei kannattaisi katua myöhemmin.- Pyhjapah
Pyh. Menettää vain turhaa rahaa kun ilmaiset ovat jopa parempia nykypäivänä.
- ilmaisella-ei-tee-mitään
Winukka solmussa jos tuon asentaa. F-Secure paras ja luotettavin.
- Turvassailmankin
Siinähän sellaisnen, onneksi Ubuntu ei tarvitse virusohjelmaa.
- kahvik
Ubuntu forum - I have detected a coin miner trojan on my computer
- heheheheheh
Ubuntu 0,6% työpöytä käyttäjistä. Kukapa vaivautuisi marginaalirymälle tekemmään viruksia. Taikka mainontaa kun varaa ei ole edes ostaa käyttöjärjestelmää.
heheheheheh kirjoitti:
Ubuntu 0,6% työpöytä käyttäjistä. Kukapa vaivautuisi marginaalirymälle tekemmään viruksia. Taikka mainontaa kun varaa ei ole edes ostaa käyttöjärjestelmää.
"Ubuntu 0,6% työpöytä käyttäjistä. Kukapa vaivautuisi marginaalirymälle tekemmään viruksia. Taikka mainontaa kun varaa ei ole edes ostaa käyttöjärjestelmää."
Puhut viisauden sanoja, eikö tuo ole vain hyvä asia Ubuntun käyttäjiä ajatellen?- heheheheheh
toni kirjoitti:
"Ubuntu 0,6% työpöytä käyttäjistä. Kukapa vaivautuisi marginaalirymälle tekemmään viruksia. Taikka mainontaa kun varaa ei ole edes ostaa käyttöjärjestelmää."
Puhut viisauden sanoja, eikö tuo ole vain hyvä asia Ubuntun käyttäjiä ajatellen?Miten sen nyt ottaa. Suomalaisia on noin 0,75 promillea maapallon ihmisistä. Ketä kiinnostaa mitä Suomessa tapahtuu?
- nyyh
Joskus aikoinaan tuli kokeiltua ja ajeltua näitä eri virusskannereita, kaikki yhtä huonojs, eivät löydä mitään.
- Höpöohjelmat
Windows ei tarvitse mitään ylimääräistä, kaikki tarpeellinen on mukana,
- sehän-tulee
F-Securessa tuo scanneri on mukana ei tarvitse asentaa.
Hieno asia tuon laittaminen mukaan jos se F-Securesta löytyy. Nortonissa on järeämpi ohjelma mukana https://aijaa.com/UL3XyI
https://us.norton.com/support/tools/npe.html
Norton Power EraserTyökalu poistaa syvälle tunkeutuneet ja vaikeasti havaittavat crimeware-ohjelmat, joita tavanomainen virustarkistus ei aina havaitse.Lataa
5.3.0.39 | 2018-11-8
Mikä on Norton Power Eraser?
Norton Power Eraser käyttää aggressiivisinta tarkistustekniikkaamme poistaakseen tietokoneelta uhkat, joita tavanomainen virustarkistus ei aina havaitse. Koska Norton Power Eraser on aggressiivinen virustenpoistotyökalu, se saattaa merkitä myös vaarattomia ohjelmia poistettavaksi. Voit kuitenkin aina kumota tarkistuksen tulokset. Se voi myös auttaa tunnistamaan ja poistamaan mahdollisesti ei-toivotut ohjelmat.Lisäohjeita Norton Power Eraser -työkalun käyttöön on opetusohjelmassa.
Nopea ja helppokäyttöinen
Norton Power Eraser on keveä työkalu, joka tarkistaa tietokoneesi kaikkein aggressiivisinten uhkien varalta.
Tehokas
Työkalu huolehtii vaikeasti havaittavista crimeware-ohjelmista, joiden avulla verkkorikolliset houkuttelevat käyttäjiä lataamaan tietokoneelleen tietoturvauhkia.
Tuokin toimii taustalla minkä tahansa virustorjuntaohjelman lisänä eikä häiritse vaikka sillä scannaa koneen jossa on vastuuohjelmana vaikka F-Secure
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh982361Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1901939- 1841527
- 82942
- 249932
- 62809
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol11806- 55712
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako213653Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349631
