Nyt kun hankkinut yhdessäkään toimi kunnolla!
sairaan hidas tai ei toimi ollenkaan!
sairaan hidas tai ei toimi ollenkaan!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Vaikea sanoa mistä SER-jätelavalta hankit kun kaikissa Windows 10 asennuksissa mitä tehnyt, WLAN on toiminut ihan hyvin. Ei mitään hitautta missään.
Ei kaikki hae ser jätteestä konettaan kuin sinä saimaalla!
w10 ja wifi ei se toimi,,,
Se onkin perin hankalaa.. w10 kun korva ajureita jatkuvasti surkeilla ja toimimattomilla.
Ei mistää! Ei winkurassa wlan toimi!
Yksi vaihtoehto. W10 ----> 🚽
W10 ja wlan,, ai kamlaalaalaa kun ei toimi.
Saastunut! TrickBot – Windows-alustaan kohdistettu, pääasiassa pankkihuijauksiin tähtäävä haittaohjelma, jota levitetään lähinnä roskapostikampanjoiden tai muiden haittaohjelmaperheiden kautta.
Windows 10 ongelma teollisuudessa
Teen jonkun härpäkkeen joka kerää tietoa ja tekee niistä logia, esimerkiksi. Sille sitten frontend käynnistettäväksi ja HTTP rajapinta tiedon välityks...
W10 on kamalan toimimaton!
Windowsille wlan on ongelma!
Näin on!
ET MISTÄÄN! W10 EI TOIMI!
Siittä olen samaa mieltä!
Ei se toimi!
Nyt pitää päästä eroon Windowsista
Koska Windows on syy identiteettivarkauksiin!.
Ubuntussa wlanikin toimii!
💗 UBUNTU 🇫🇮
Ei toimi ei!
Varmaankin puolet näistäkin aloituksista on trolleja nykyään... pysyisivät edes siellä "sodat" palstalla.
Ongelma on todellinen ja miksei siitä saisi keskustella?
Jokin saattaa häiritä wlan-verkkoasi. Oletko kokeillut vaihtaa tukiasemaa eri kanavalle?
Entä jos vika on reitittimessä?
Vika on kyllä windows kymmenesä.
Ongelmia on vain w10 koneessa mullakin.
etkä lukenut avausta?
4M kellotus ei paljoo lohduta w10 koneella.
Minä inhoon windows 10 ä.
Hankkikaa hyvät ihmiset jo tabletteja
Laita siihen Linuxin Lubuntu, tai Antix. Kannattaa testata kylläkin ensin jollain toisella koneella, että miten pelittää ja saatko winen toimimaan. Wine on ohjelma millä voi pyörittää wintoosaohjelmia linuxissa (tai macissa)
Itse tuskaillut windowssina kanssa aina. Sen kanssa on aina jotain.
Se ei ole ainakaa silloin w10.
Ehkäpä vika on sinussa kun kuvittelet että sen WLANin pitäisi reaalitodellisuudessa toimia jollain markkinamiesten jopajopa-nopeudella.
Linuxissa wlan toimii aina aivan hyvin.
Taitaa olla omassa wlanissasi vika eikä koneissa.
Kerro, mikä WLAN-tukiasema sinulla on.
Ainakin yhdessä ADSL/VDSL-modeemissa pitää käydä laittamassa erikseen joku tietty asetus päälle, jos on käytössä VDSL, jotta saisi Windows 10:n kanssa nopean langattoman verkon.
Wlan vauhti nousee kun asettaa reititin kaistan 20MHz 2,4GHz asentoon 20/40MHz. Mulla 7v vanhat Pc reititin Asus ja Wlan nopeus vain 80Mbit/s.
Ei sellaista olekkaan! windows ei toimi koskaan!
Olet vaikeiden asioiden äärellä.
koita nukkua hyvin.