Ennen murhe, nyt hyve. Kun olin nuori, hiihdin päivisin, luistelin iltaisin. Oli vaikeaa löytää pitkiksiä, vyötäröni oli niin hoikka, että sormenpäät miltei koskettivat toisiaan, sensijaan pakaralihakseni olivat vahvat. Raivostutti, kun takanani kävelevät nuoret miehet vislasivat, kapea hame ja seitsemän sentin korot. Nolostutti. Silloin en ymmärtänyt, nyt on eri juttu:
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/645713e1-74f5-4596-8a5f-e105769bb5e8
Niin se maailma muuttuu, Eskoseni!
Hupaisaa..
2
141
Vastaukset 2
- kavalieer
Minun nuoruudessa ihanat tytöt kävi koulua ja opiskeli päivällä, illalla saatettiin luistella, käydä leffassa tai tansseissa tai kuutamokävelyllä. Tykkäsin siroista naisellisista tytöistä, pehmeyttä rinnoissa ja pakaroissa. Luonnoton tuollainen iso muhkura-ahteri, ruma kuin mikä. Sellainen kehittyi luonnonkansojen naisille vararavinnoksi. Tuo Saara näyttää tasapaksulta ja tuhtilta eikä yhtään urheilulliselta, pihtipolvetkin.
Minunkin nuoruudessani ihanat tytöt kävivät koulua ja opiskelivat päivisin. Sen lisäksi he ehtivät touhuta teinikunnassa, näytelmäkerhossa, kuorossa, hiihtää, luistella, käydä leffassa. Kesällä pelata pesäpalloa muiden nuorten kanssa. Opiskeluaikana toimia oman alan yhdistyksessä, toimittaa lehteä. Opiskelun jälkeen pelata lentopalloa, jääkiekkoa, jalkapalloa, niitä tosin vain yrityksen henkilökuntakerhon kanssa.
Eli ihanat tytöt ehtivät kaikenlaista ennen lapsia ja perhettä. :-)
Nyt sitten tehdään niitä kuutamokävelyitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu491155- 16815
- 63725
- 68722
- 47694
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69678Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9530Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45508Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8490- 4472
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24463Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104459Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113434Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26417- 13410
- 33398
- 35389
- 30385