Lavatanssien syöksykierre kiihtyy!

23rk5

Kävin 3-vuoden tauon jälkeen Ruusulinnassa. Kyllä oli lattea ja iloton tunnelma. Samat naamat kuin vuosia sitten hakivat samoja naamoja. Ei hymyilty, saatikka juteltu partnerille. Oli kai puheenaiheet jo aikoja sitten loppuneet. Useita naisia saapui paikalle klo 21 jälkeen ja lähtivät pois naistentunnin alkaessa klo 23, jonnekin muualle ??
Ystäväni mukaan salsaillassa perjantaina 8.2 oli ollut iloinen ja hurmaava meno, monien uusien tanssijain tullessa Ruusulinnaan.
Järjestäisivät nyt pikaisesti ja useimmin latino-iltoja , ettei lavakulttuuri lopu kokonaan.

6

98

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Verotus tuhoaa ja on jo tuhonnut ravintolakulttuurin ja tanssit siinä sivussa.

      Veroa kaikesta ja kaikilta on Suomen tuho. Ei ilmasto tai sota.

    • hauskaaoli

      Minäkin kävin Ruusulinnassa tanssimassa, nauramassa ja hymyilemässä.
      Oli niin hyvät tanssit että hoh hoiijaa. Kiitos kivoille miehille joista osa oli ennestään tuttuja ja osa ihan tintemattomia.
      Ei oltu aloittajan kanssa ilmeisti samana iltana .....

    • erkksiesmrk

      nakkikierre

    • hyweyj

      Latinoillat ne vasta sisäpiirijuttuja ovatkin. Herättävät tavan tanssikansassa lähinnä kummastusta.

    • tämäontotuus

      Latinotanssit ne vasta nopeuttaisikin lavojen alas ajon. Ne on loppujen lopuksi pieniä piirejä jotka tanssivat jotain salsaa ja muita lattareita koko illan. Iäkkäät ihmiset edellä tässä mennään vielä muutama vuosi, ennen kuin tanssit loppuvat kokonaan. Iltapäivätanssien suosio näyttää nykyään vaan kasvavan.

      • hyväesimerkki

        Lattari -illat voisivat olla selvästi merkattuja niin juuri ne harrastajat löytävät paikalle jotka niitä tanssivat. Muut voisivat taas käydä ns. normi iltoina. Näinhän Ruusulinna juuri mainostikin sitä perjantai iltaa ja viikonlopun toinen ilta oli sitten kaikille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      54
      1442
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      90
      963
    3. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      44
      767
    4. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      40
      740
    5. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      279
      710
    6. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      49
      579
    7. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      211
      573
    8. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      63
      541
    9. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      110
      527
    10. Sano rakkaallesi

      Suorat sanat! Mikä mieltä kaihertaa!
      Ikävä
      43
      509
    Aihe