Sain lapseni kiinni masturboimasta

Eija67

Sain lapseni 14v kiinni masturboimasta ja nyt olen vihainen. Miten saisin tämän loppumaan? Pitäisikö vain huutaa hänelle siitä vai ottaa puhelin pois?

Asiallisia vastauksia.

Terveisin Eija

7

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anna hänelle Raamattu ja kehota lukemaan sitä

    • noohku

      katolilaisuuskaan ei auta ei ees "hebrea"anna vaan olla.niin oot syntyny "hetken onnesta"hälle on vaan onni.

    • thotiana

      Toivon, että tämä on vitsi. Jos kuitenkin tämä on totta, sinun täytyy ymmärtää, että masturboiminen on täysin normaali osa nuoren elämää.

    • tuukka-

      Näinköhän tuota itse et ole koskaan masturboinu ?

    • Eiks se oo vaa iha normaalii masturboija ton ikäsen?

    • pornoeiolehyvänuorille

      Oli siis 14-vuotias nettipornon ääressä. Opettajana olen huomannut, että porno on aika tärkeä osa teinipoikien elämää nykyään, ja kyllä sen huomaakin, esim. kielenkäytöstä ja suhtautumisesta seksiasioihin. Voi tyttöparkoja, jotka näiden pornoaddiktien kumppaneiksi joutuu.

    • pläähi

      Pornon ei pitäisi olla normaali osa nuoren elämää, vaikka masturbointi onkin. Porno antaa huonoja malleja seksikontakteihin, esim. naista pidetään pornossa usein alistetussa asemassa.

      Kun addiktoituu kunnolla pornoon ja omaan nyrkkikyllikkiin, ei kuulema enää naisen vagina tunnu miltään, kun oma nyrkki on tiukempi. Näin olen tutkimuksesta lukenut.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      324
      4250
    2. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      150
      3907
    3. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      71
      3348
    4. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      233
      2865
    5. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      61
      2418
    6. Jätän tähän viesti kaivatullesi

      jos jotain jäänyt sanomatta. 👇
      Ikävä
      154
      2022
    7. Olet kyllä erittäin huono yhdistelemään pisteitä.

      Etkä vain sinä vaan kaikki teilläpäin.
      Ikävä
      34
      1777
    8. Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä

      The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v
      50 plus
      35
      1438
    9. Etkö sitten itse

      ole koskaan ylittänyt rajaa?
      Ikävä
      43
      1423
    10. Mitä järkeä iskeä

      Varattua ja yrittää saada sitä eroamaan
      Ikävä
      45
      1285
    Aihe