Olen katellut tuommoista -96 mallista Passattia 2.0 koneella. Autolla on ajettu 200 000 ja hintaa on 6000 euroa. Kertokaa kokemuksia Passatista. Risut ja ruusut :)
Kiitos
Passattia ostamassa
7
1571
Vastaukset
itselläni on passat variant94 2,0 16v gt 150hv olen ollut tyytyväinen ainakin tilan suhteen ja bensan suhteenkin se vie ihan kohtuu verran eli alle kympin satasella talvella noin 7-9litraa ja kesällä on päästy jopa 6.3litraa satasella.risuja voin antaa että jos joutuu käymään merkkiliikkeessä niin sitten joutuu maksamaan aika paljon mutta onneksi löytyy aika paljon osia jo muualta.
- passatista en luovu
Mulla on kokemuksia vastaavasta tosin -94 mallista samalla koneella. Ajoin sillä melkein 350 tkm ja se on paras Passattini mitä on ollut. Nyt mulla on -98 1.8 ja tässä on paljon enemmän ongelmia kun siinä koskaan oli.
- markus
Aika vähän ajettu, pitävätköhän kilsat paikkansa?
- ex-kauppias
Omituista että samanikäisistä Poloistakin pyydetään enemmän. Pitääkö pikkuautot arvonsa paremmin ??
- Passat-00
Älä osta -97 tai sitä nuorempaa Passattia
Kts tämä palsta otsikko Passat Vm 2000/1,8L
(RISUKASAKEULA)- ex.katsastusmies
Niinpä, -1996 mallissa on vielä kolmella (3) nivelellä rakennettu etupyörän tuenta, mutta 1997- ja eteenpäin niitä niveliä onkin jo seitsemän (7)per pyörä. Vähemmän kuluvia osia; ei ongelmia.
- Yrjö
Ei noin halvalla saa mistään -96 Passattia. Taidat nähdä unta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al962335Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/221814Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1241582Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden161270- 811232
- 1271169
Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka135909Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29817Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su80816"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!43743