Valtamedia kepuYLE ja HS kärjessä ovat täysin epäonnistuneet trollauksessaan.

Funlandiankansalainen

Vuosia persuja on ryhmäkiusattu, haukuttu, mollattu, tuomittu, jopa yritetty trollata päivittäin jotain lightpersuloikkari porukkaa muka valtiovalla ja eliitin hyväksyttynä vaihtoehtona. Tuolla trollauksella, faktojenvääristelyillä ja panettelulla luulisi, että tulokset olisivat paremmat. Mutta ei, valemedian trollit ovat epäonnistuneet valtion ylintä johtoa myöten kansan aivopessussaan täysin.

7

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ylentoimitusVaihtoon

      Eilinen ylen Halla-ahon puheen päällepuhuminen oli taas rimanalitus ylen toimitukselta. toimittajan itku suomalaisten esi-isiemme " hiilidioksidivelasta" oli kyllä senmoinen yleläisen aivopieru, joka nauratti.

    • Kaikki pisteet perussuomalaisille!

    • Suomi-svekokratia

      Kyllä YLE on svekomedia kuten muukin valtamediam eli RKP on käskijän paikalla.

    • Puolueellinenyle
    • hävetjääroistoytvvwsorot

      YLE harjoittaa vaali häirintää,kiusaamista ja ihmisten harhaanjohtamista perussuomalaista puoluetta kohtaan. Tänåån su Klo 18 uutis eikun pimennys hetkessä oli taas syrjintää. PS edustajaa ei haastateltu,kyseltiin jotain pienesti tunnelmasta nimettömältä mieheltä ja vaan johdettiin harhaan näyttåmällä keltaisiin pukeutuneen huom. SDP nais ehdokkaan mainospuhetta. Vaemmisto,kok,kepu ja vihreät sai tilaa myös pitkät puheet. Yle on täynnä propangisteja ja kansan kiusaajia!
      Ylen sairasta mädätystä ja suomalaisten halveksuntaa meidän rahoilla.
      Tahallinen virhe muka. hahah. Kaikki tehdään tarkoituksella PS vastaan.

      • YLE-vero_lopetettava

        YLE pettää median pyhimmän periaatteen eli poliittisesti puolueettoman uutisoinnin ja jutun tekemisen. Mikä on erityisen törkeää medialta, jota ylläpidetään kansalaisilta otetuin pakkomaksuin!

        PS on ihan oikeassa, kun vaattii YLE-kanavia maksumuurin taakse. Maksakoot punaviherkelta-propagandasta ne kansalaiset, jotka siitä haluavat maksaa!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      125
      1278
    2. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      283
      939
    3. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      43
      845
    4. Milloin näit kaivattusi viimeksi?

      Mitä olisit halunnut tehdä tai sanoa hänelle?
      Ikävä
      33
      631
    5. Tappio Rydmanille

      Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html
      Perussuomalaiset
      144
      610
    6. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      38
      587
    7. 52
      551
    8. Sometähti villisika-Seppo on kuollut

      Suomussalmella lemmikki­eläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-20232445
      Suomussalmi
      28
      518
    9. Tiesitkös rakas

      Mun taivas on pilvinen ja synkkä. Päivät värittömiä ja harmaita. Missä olet, aurinkoni? 💔
      Ikävä
      44
      501
    10. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      106
      477
    Aihe