Pulmapatteri

Nythän kohta pitää äänestää eduskuntavaaleissa.

On tässä sitä suin tätä väittelyä mm maahanmuuttajista. Nuohan tulevat rajojen yli raiskaamaan lapsemme.

Samaten susia tulee koko ajan itärajan takaa. Vaanivat jo koko kansakuntaa. Ei lasta voi enää laittaa koulutaipaleelle ilman suojelua noitten kaameitten petojen takia.

Tässä on vaan se ero, jotta uljas susi on luontoon kuuluva, metsästysrakkeja ja lampaita popsiva hieno eläin.

Ihmiselle sudesta ei ole ollut vaaraa. Siksi onkin surkuhupaisaa, kun tässä valtakunnassa susien kaameudesta tehdään hirvittävä älymöly.

Syököön susi lammasta taikka poroa minun mielestä. Tyhmä ja juoppo Aslakki saa muutenkin ihan liikaa tukea tältä yhteiskunnalta.

Eilen oli uutisissa, kun joku maalaiseinari yritti hässiä hevosen kanssa. Vuosi sitten toinen yritti panna 250 kg painavaa karjua. Hyi kun hyikailuttaa tuommonen meininki.

Nythän susi on tervetullut tänne ja tuommoset hirvittävät otukset pitäisi panna vastuuseen teoistaan.

5

211

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mistäs_tiedät

      miehen kotipaikan?
      Vai oliko sukulaisesi?
      Ettei vaan olisi ollut viherpiipertäjä Helsingistä hakemassa luontokontaktia.

      • Susianalyytikko

        Heh heh...molemmissa tapauksissa oli kyseessä aikamiespoika tämän maan landelta. Sieltähän kaikki mahdolliset morsiamet muuttavat kaupunkiin fiksumpien perään. Ainoa ase mistä olivat saaneet patruunoita suollettua on haulikko taikka kivääri metsästyshomissa, yleensä päissään ampuen milloin kaveria hirvenä taikka omaa lastaan sutena. Siittiöpatruunoita sen sijaan nuo suoltavat vain omaan käteen taikka viattomaan parressa olevaan eläimeen. Huoltoaseman baarissa sitten taas rehvastellaan pöhnissään kuinka maskuliinisia ollaan.....he he he.


      • Susianalyytikko kirjoitti:

        Heh heh...molemmissa tapauksissa oli kyseessä aikamiespoika tämän maan landelta. Sieltähän kaikki mahdolliset morsiamet muuttavat kaupunkiin fiksumpien perään. Ainoa ase mistä olivat saaneet patruunoita suollettua on haulikko taikka kivääri metsästyshomissa, yleensä päissään ampuen milloin kaveria hirvenä taikka omaa lastaan sutena. Siittiöpatruunoita sen sijaan nuo suoltavat vain omaan käteen taikka viattomaan parressa olevaan eläimeen. Huoltoaseman baarissa sitten taas rehvastellaan pöhnissään kuinka maskuliinisia ollaan.....he he he.

        Että osataan sitä Suomessakin alittaa rima mitä vaan alhaisimmalta tasolta. Nyt kaikki korkeushyppykorkeakouluun ja opiskelemaan Susianalyysia. Pikkuhiljaa rimaa aina vaan korkeammalle ja korkeammalle ja sitä kautta saada omaksuttua aina vaan suurempaa ja suurempaa viisautta osakseen.


    • Herraneljäkaksi

      SSiinäpä neljäkytkaksi hyvää syytä olla äänestämättä sinikeltaa eli ...

    • Analytharrasteille

      Jos nuo analyytikon hekumoimat tapahtumat tarkastaa uutisvirrasta, huomaa, että molemmat puuhailtiin taajamissa, toinen Forssan taajaman hevostallilla, toinen Oulun poliisilaitoksessa, uutisjutussavieläpä tarkennuksena laitoksen eteläosassa, tarkoittaen mahdollisesti putka-taikka toimistotiloja. Aiemmin vain piripäät voisi olla tekijöinä, onko nyt poitsut harrastelemassa rohkeammin?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      33
      1472
    2. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      72
      932
    3. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      290
      819
    4. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      74
      744
    5. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      258
      710
    6. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      69
      684
    7. Itsensäpaljastelija

      Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O
      Lapua
      42
      630
    8. Oot kaunis ja fiksu

      Ja pidän susta kovasti. Tiiäppä se.
      Ikävä
      32
      579
    9. Mikä sua vaivaa

      @?
      Ikävä
      72
      564
    10. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      51
      554
    Aihe