Onko Derbi kannattava hankinta käytettynä?

Vilho.Tepsa

Olisin siis vuoden päästä 15v. Olen katsellut Derbi Sendaa. Saako hyvän sendan alle 800e joka toimii max olisi pientä remppaa. Kaveri sano että kaikkiha derbejä haukkuu mutta lopuks iha hyvä se olisi.

8

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vilho.Tepsa

      Korjaan olisiko hyvä derbi senda alle 800e

      • Jutustelija1

        Helposti. Saat sellaisen joka ei vaadi kuin ajoa.


    • derbileipoo

      riippuu hinnasta

    • 3243243244

      Sähköviat tuntuvat olevan ainakin yksi Derbien kuuluisista kirouksista. Kannattaa ottaa vuosimallien tyyppivioista selvää. Suosittelen kysymään asiasta esim. motot.net foorumilta.

      • Jutustelija1

        Monet niistä välttää kun ei räpellä sähköjen kanssa. Eli ei siis muuntele vilkkuja tai valoja ynnä muuta tai kilpivaloja.


      • eihyvämies

        Nuo kuuluisat sähköviat on vain myytti, varmaan yli 15 tutulla on derbi ja ei kenelläkään niitä sähkövikoja ole.
        Itselläkin on derbi ollut ja vaikka vilkut oli suoraan saksilla poikkastu ja takavalo vaihdettu niin ei siinä yhtään vikaa sähköissä ollut


    • Derbin sähköt on täysin moitteettomat, kunhan kukaan jonne ei ole mennyt pilaamaan niitä.

      • Sama pätee moniin muihin mopoihin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      146
      2120
    2. 121
      1445
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      334
      1232
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1180
    5. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1161
    6. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      65
      1155
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1129
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1089
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      957
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      98
      955
    Aihe