Missä on vihapuhepoliisit?

Anonyymi

Kymmeniä poliiseja vihapuheita jäljittämässä ja Al-Taee vaan kulkee vapaana, miksi?

19

70

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Auta armias,mikäli joku perussuomalainen olisi puhunut noin,,,,olisi karhukopla aseistettu.....siinä samassa vihreät ja vasemmistoliitto....olisivat olleet barrikaadeilla.....missä tosiaan viipyvät Haaviston ja Liin. ulostulot....herätys

    • Täältä on poistettu tuhansia ja tuhansia kirjoituksia, hyvin harva, jos mikään on ollut niin törkeä ja rasistinen , kuin mitä tämän SDP:n rauhanneuvttelijan hussein al-taeen jutut. On mielenkiintoista verrata tulevaa rankaistusta esim. Hakkaraisen saamaan vihapuhe rangaistukseen, aika näyttää. Ei ole kaukana todellinen näyttö siitä, että vasemmistolla eritoten demareilla on sen kaltainen hyväveli verkosto, että tappouhkauksen esittäjäkin saa täysin puhtaat paparit, on jopa kelvollinen kansanedustajaksi, jopa ilman nuhteita. Se mitä tämä sdp:n kansanedustaja on muille palstoille kirjoittanut, on vain arvailujen varassa, ne olisi näiden kyttääjä polisien toimesta tutkittava, Ai niin , hehän lukeutuvat ko. henkilön puoluetovereiin. Jos ja kun mitään sangtioita ei demari hussein tule saamaan. Tämä tapaus tulee kirjoitusten poistokynnyksen nostamaan aivan uudelle tasolle.

    • Anonyymi

      Vasemmiston rasismi on parempaa

      • Anonyymi

        Se on sitä ihanaa rasismia.


    • Anonyymi

      Saa siinä taas Rinne änkyttää ja kiemurrellen selitellä, kun heilläkin on oma Halla-hussein. Kelpaakohan nyt persut hallitukseen, kun sossuillakin oma ihmisarvo ongelmansa! Rinne tietty vähättellee husseinin rajuja ihmisarvoja, Hallan maailmankuvaan.
      Näin se vaan maailma makaa. Omat koiratkin voi purra!

    • Anonyymi

      Vihapuhe koskee vain kantasuomalaisia, ei näitä hottentotteja, he saavat mekastaa miten haluavat.

      • Anonyymi

        Hyvin kiteytetty siellä.

        Suomessa on otettu käyttöön protestanttinen lyömäase syntyperäisiä valkoihoisia kantasuomalaisia kohtaan. Se on perirasismi. Samalla tavalla kuin kristinuskon mukaan kaikki ovat syntisiä, eikä synnin taakasta pelasta mikään. Kantasuomalaiset valkoihoiset tulevat oletusarvoltaan rasisteiksi syntymänsä kautta. Syntymän jälkeen koko loppuelämä on perusteettomien rasismisyytösten väistelyä. Ellei uhraa elämäänsä hottentottien hyysäämiselle ja Suomen valtion varojen lahjoittamiselle.


    • Anonyymi

      Nyt kysyit sellaista mitä ei saa kysyä. Tuo on selvä vihapuhekysymys, sinua seurataan jo.

    • Anonyymi

      Vihapuhepoliisilta jäi Al-Taeen taustat huomaamatta. Al-Taeen "temput" toi esille maahanmuuttajataustainen aktivisti, Anter Yasa.

    • Anonyymi

      Onko Paska Saarikoski kommentoinut mitenkään?

      • Anonyymi

        Mitä sanoo Jari Tervo ja Kaarina Hasard ? ?


      • Anonyymi

        jari ja kaarina...hmmm se on yyykkksittäistapaus ja emme saa antaa pelolle valtaa...heh


    • Anonyymi

      Tässä kansanedustajaa vainotaan syntyperän ja uskonnon takia. Täytyy muistaa, että esimerkiksi Halla-ahon koko puolue perustuu maanmuuton syrjinnälle ja ihan äsken puolue antoi esimerkiksi kehitysavusta kauheita lausuntoja.

      • Anonyymi

        Sinun mielestäsi Husseinin puheet ja kirjoitukset ovat ihan ok siis? Tyypillistä aatteen puolustamista, hyökätään vasta-argumenteilla toista vastaan, yritetään sillä kumota nuo teot. Pidin aikaisemmin Husseinia ihan fiksuna, mutta nyt mieli muuttui.


      • Anonyymi

        sudaniinko pitää laittaa vielä enemmän rahaa???? jokainen voi luovuttaa ihan itse kehitysmaa apurahaa...kyllä ne antaa tilinumeron,mihin voit laittaa,niin paljon kuin haluat.


    • Anonyymi

      Ei tuosta ole kyse, vaan yksittäisen ihmisen vainoamisesta. Hussein on jo myöntänyt virheensä. Sen sijaan Perussuomalaiset eivät ole erottaneet Halla-ahoa joka on eettisesti epäonnistunut tehtävässään.

    • Anonyymi

      Ei ole demaritkaan erottaneet!

      • Anonyymi

        Laittakaa se valheenpaljastustestiin

        Syöttäkää sille sianlihaa!!!111


    • Niiden voimavarat ehtyivät, kun kyseessä on vassari-demari,ehkä tuleva esimies (sisäministeri).

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      84
      3457
    2. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      397
      1272
    3. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      38
      964
    4. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      71
      843
    5. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      196
      798
    6. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      271
      724
    7. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      22
      700
    8. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      31
      628
    9. Sysmä tarvitsee päätöksiä

      Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen
      Sysmä
      20
      607
    10. Älä katoa elämästäni

      Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan
      Ikävä
      33
      576
    Aihe