Mies moitti minnuu kun yariksen uuden ostin ??
Ajan aika vähän ja myyjä sanoi sen kestävän hyvin jos huollattaa huolto-ohjeen mukaan joka 5000 km n välein. Ei huoltokaan maksa kuin 1300,-./ kerta.
Miksi tyhmäksi sanoi
13
123
Vastaukset
- Anonyymi
Jokainen tulkoon uskollaan autuaaksi.
Näin on.
Hihhuli- Anonyymi
30 tonnii tai kaksvuotta service break ja takuuaika jo ummessa kun pitäisi alkaa osia vaihtelemaan?
- Anonyymi
Persaukisille kaikki on kallista.
- Anonyymi
Monellakin Saksan seisojat vaimolla aina "lainassa" kun taas kerran pitää viedä korjaamoon.
huolto 5000km välein? joo voi olla kyllä jossain skodassa mutta ei kuitenkaan toyotissa, 1300€ per huolto? no ei varmasti yhdessäkään toyotassa, ehkä jossain skodassa eikä riitäkkään.
- Anonyymi
Miten sait taas Skodan väännettyä juttuun?? Skodan huoltoväli on 30.000km.
Muista myös, että Toyota ruostuu hurjan nopeasti. - Anonyymi
Skodan huoltoväliaikana kerkeää hallituskin vaihtumaan eli longlifee!
- Anonyymi
Teroja kiinnostaa tuo Skoda eniten vaikka tuhnusta puhutaan heti Skodaan lipsahtaa..hyvä on hyvä ihmekös se kiinnostaa..
Anonyymi kirjoitti:
Miten sait taas Skodan väännettyä juttuun?? Skodan huoltoväli on 30.000km.
Muista myös, että Toyota ruostuu hurjan nopeasti.oletko jotenkin hömppä? skoda ruostuu tavattoman nopeasti, toyotan ruostumista saakin odotella vähintään 30 vuotta ja tämä on fakta joka on myös tarkistettu. mitä järkeä on yrittää kääntää skodan ruosteongelmaa toyotan syyksi sadoilla viesteillä vuorokaudessa...? oletko narsisti?
- Anonyymi
Toyota on oikein hyvä auto skodaan verrattuna, skodasta ja autosta ei edes pitäisi puhua samassa lauseessa. Minulla on ollut toyta jo kohta 30 vuotta ja vieläkin jatketaan yhteistä taivalta 600 000km mittarissa eikä tunnu missään, edes moottoria ei ole tarvinnut rempata.
- Anonyymi
Oman Yarikseni huoltohinnat. 273 euroa, 134 euroa ja 338 euroa.
Ehkä myyjä kuitenkin laski kaikki huoltomaksut yhteen. - Anonyymi
Olisi kannattanut ostaa kunnon laatuauto Skoda ei mitään Toyotaa.
- Anonyymi
Alottajalla pienet murheet. Itellä Passatissa huollot 15 kilsan välein ja hinta per huolto on pyörinyt siinä 5 500 euron kieppeillä. Onneksi on autossa sentään ajettavuutta ja tehoja toisin kuin Yariksessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311374
- 103889
- 75713
- 51615
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15533ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153461Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..35432- 26399
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175394