Onko hamsterini kuollut?????

Anonyymi

Löysin aamulla ka hamsterini mökin vierestään tajuttomana. Onko se kuollu vai onko se mennut horrokseen ku oon kuullut et joku hautas sen hamsterin elävältä.
VASTATKAA NOPEESTI

7

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hamsterini oli siis vasta 10kk vanha ja ehkä vähän laiha. Eilen illalla se oli outo se oli tosi uninen ja kun otin sen käteen se ei jaksanut avata silmiään vaan ehkä vähän heilutti tassujaan. Laitoin sen lattialle ja se käveli oudosti. Semateli eikä nostanut päätään ylös maasta. Ja vielä se että hamsterini oli syrkki

    • Anonyymi

      Kuolleelta kuullostaa. Oli varmaan sairas ja kuoli sitten siihen.

    • Anonyymi

      Saman tapainen tapaus on (ollut) meidän gerbiilillä😯. Sun kannattais viedä sun hamsteri eläinlääkäriin, jos ehdit!

      • Anonyymi

        Hautasin sen päivällä äitini kanssa. Eläinlääkäriin oisi ollut tunnin matka. Mun pieni vauva on nyt taivaassa😭😭😭😭


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hautasin sen päivällä äitini kanssa. Eläinlääkäriin oisi ollut tunnin matka. Mun pieni vauva on nyt taivaassa😭😭😭😭

        Voi ei =( otan osaa suruusi. Lemmikin menettäminen on kamalaa, varsinkin noin nuoren vielä kaiken lisäksi.
        Pakko tosin tuohon lääkäriin puuttua, niin vaikka lääkäriin olisi kuinka pitkä matka, on rääkkäystä ja eläinsuojelulain vastaista jättää eläin hoitamatta jos se on lääkärin tarpeessa. Tässä tapauksessa tosin hamsteria ei olisi lääkärikään enää voinut auttaa, he kun eivät voi kuolleita henkiin palauttaa niin sinne olisi ollut enää ihan turha mennä.


    • Anonyymi

      Muakin itketti kauheesti kun mun gerbiilit kuoli : .( Otan osaa suruusi😢

    • hamsterit eivät mene horroksee, jos se ei liiku tai jos sillä ei liiku viikset, se on luultavasti kuollut, otan osaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      55
      3650
    2. 41
      3080
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      151
      2914
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      72
      2363
    5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      58
      1869
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      112
      1698
    7. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      68
      1140
    8. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      82
      1111
    9. Nainen, koska nähtiin viimeksi

      Mikä päivä? Tarkemminkin voit kohtaamistamme kuvailla. 🤗
      Ikävä
      51
      1086
    10. Miten tällaista voi tapahtua

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kaksi-kuollut-liikenteessa-virroilla/9241442 Miksi tällainen on tapahtunut?
      Virrat
      43
      1004
    Aihe