Saksalaisautojen huijausskandaali jatkuu

Anonyymi

9

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saksalaisten autojen maine on mennyt sekä myös Skodan ja Seatin maine, kaikki on mennyttä. Ja kuinka monta erilaista huijausta on ollut vuosien varrella. Nyt vaan jäätiin kiinni.

    • myös skoda ilmoitti pari päivää sitten että heillä on ongelmia autojen päästöjen kanssa. joutuvat suunnittelemaan uuden päästöhuijaus ohjelmiston. skodan tekniikka on 80 luvun peruja.

    • Anonyymi

      Käsittämätöntä sekoilua ! Miten saksalaiset autonvalmistajat voivat mennä näin alas. Ei minkäänlaista moraalia. Entisenä Fiatin, Opelin, VW, Audi omistajana olen pettynyt. Ostin juuri uuden Toyotan.

      • Anonyymi

        Niin minäkin tein. On jo vuosia aikaa. Silloin jakopääongelmat olivat parhaillaan käsillä. Seuraavaksi tulivat julkisuuteen dsg, öljynsyönti ja huijausoperaatiot. Kyllä kunnossa olevaa itsesuojeluvaistoaan pitää kiittää kun ostin toyotan jossa ei pienintäkään vikaa tai ongelmaa ole esiintynyt. Uudet öljyt ja suodatin kerran vuodessa on pitänyt toyotan liikennekelpoisena ja viattomana. Helppoa ja huoletonta. Ei ihme jos on maailman suosituin ja luotetuin merkki. Tyytyväisempi ei voi olla kun on volkkarin murheista lukenut.


      • Anonyymi

        Mikäkin ostan tojontan kun taloudellinen tilanteeni mahdollisesti heikkeneepi. Toyo on luusereinen auto.


    • Anonyymi

      Miksi nämä saksalaisten ongelmista kervoat aloitukset pitää pistää Tojotin palstalle.
      Yleinen palsta tai kyseista ongelmamerkkiä koskeva palsta olisi oikea. Toivottavasti ylläpito tekee asialle jotain koska palstalaiset eivät näemm erota merkkejä toisistaan.

      • Anonyymi

        Pitää perustaa oma palsta "saksalaismerkkien huijaukset" ja jutut sinne niin asia korjaantuu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pitää perustaa oma palsta "saksalaismerkkien huijaukset" ja jutut sinne niin asia korjaantuu.

        Kyllä paljon pitäisi varata palstatilaa jotta kaikki mahtuisi.


      • Anonyymi

        Onko tietoa tämän viikon huijauksista ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      272
      6052
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      64
      3088
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      200
      2961
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      23
      2302
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      72
      1788
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      145
      1548
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      191
      1493
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      162
      1458
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      112
      1428
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      90
      1334
    Aihe