Suomi24-sivustolla pyörii huijausviesti, joka esiintyy Telian palkintoilmoituksena. Se on hyvin oikean tuntuinen ja lopuksi siinä udellaan luottotietoja.
Tuo huijausviesti on hyvin harmillinen. Koska se vain yhtäkkiä lävähtää ruutuun. Sitä ei saa poistettua, vaan pitää poistua samalla koko sivustolta. Ja niin esim. keskeneräinen kirjoitus katoaa eetteeriin.
Tuo huiijausviesti toimii VAIN Suomi24-sivustolla. Muuten se ei ilmesty. Eli tämä sivusto on altistettu tuolle rikolliselle virukselle. Onko sivuston turvaohjelma ajan tasalla?
Sivustolla pyörii huijausviesti!
8
156
Vastaukset
- Anonyymi
Lisäys. Olen varma, että kyse on rikollisesta huijausviestistä, koska soitin Telian asiakaspalveluun. Sen mukaan ei tuollaista viestiä ole Telia pannut liikeele.
- Anonyymi
Käyttäkää jo hyvät ihmiset vihdoinkin mainostentorjuntaa selaimissanne. Vältytte näiltä huijauksilta ja koneeseenne pyrkiviltä haittaohjelmilta.
- Anonyymi
Niin? En tiedä toimiiko tuollainen ohjelma viruksia ja haittaohjelmia vastaan? Mainoksia vastaan varmaan toimii.
Periaatteessahan palomuuri ja normaali virustentorjuntaohjelman pitäisi estää ne. Mutta rikolliset hakkerit aina kehittävät uusia tapoja kiertää ne.
Moi!
Tuollaisten mainosten ei pitäisi sivustolla näkyä, ja se on saatukin estettyä palstalta. Se oli kuitenkin melko sitkeä. Pahoittelut häiriöstä!
Mikäli vastaavaa ilmaantuu jatkossa, olethan yhteydessä ylläpitoon palautelomakkeella- Anonyymi
Olin kyllä yhteydessä ensin palautelomakkeella. Mutta varmistin asian tällä avauksella.
Hyvä, että ongelma saatiin poistettua! :-) - Anonyymi
Tuo sama huijausviesti pyörii TAAS foorumilla!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo sama huijausviesti pyörii TAAS foorumilla!
Hitailee koko sivu myös.
- Anonyymi
Taas on Telian huijausmainos .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"768965Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1545634Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1305073Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään223920Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m853480Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta563398Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä402751Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html702722En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102721- 241757