Lapseni aloittaa syksyllä päiväkodissa ja kuulin, että hänen lastentarhanopettajaksi tulee alalle kouluttamaton lähihoitaja. Saan varmaan hoitomaksuihin alennusta tästä syystä? Lähihoitaja on lastenhoitaja, ei opettaja.
Lähihoitajat lastentarhanopettajina
Anonyymi
1252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
kirjoita vastauksesi tähän.
Kuulin että saabin rekaan sais alennettuun hintaan , joka kooltaan on epäsopiva.mutta aion vaatia alennusta.
Saat sitten kunnon saab kyydit
Kyllähän lähihoitajat ovat kouluttautuneet samalle alalle 😁 Opeilla vaan on se pedagoginen vastuu ja ovat siihen oppinsa hakeneet.
Uskallan väittää mistään mitään paremmin tietämättä, että JOTKUT lähihoitajat on parempia "lastentarhanopeja" kuin kouluttautuneet opet 🤭
Ja tuon on oltava teilläkinpäin väliaikaista vaan?
Entäs perhepäivä hoitajat? Niitä ei valvo kukaa.
Meilläpäin perhepäivä hoitajalle tullee aamupäivä ulkoilun aikaan kaveri, jonka kanssa juorutaan sen ulkoilun ajan ja vilkuillaan puhelimiin. Lapset on sen ajan hiekkalaatikolla.. ehkä on.. siinä kylän akan kanssa päivää päivitellään ja unohdetaan päätyö.
Omia töppöilyjä ei havaita, muiden mokat muistetaan.
eiköhän siihenkin työhön palkata näitä moniosaaja uusisuomalaisia, heillä on koulutus kaikkeen.
tai itse asiassa he eivät edes tarvitse koulutusta mihinkään koska he ovat jo syntyessään kaiken alan ammattilaisia. edes kieltä ei tarvitse osata koska he ovat niin hyviä kaikessa. tämän takia he kiilaavat kantasuomalaisten ohitse kaikessa.
Päiväkodissa riittää raiskattavia heille jotka omaavat taipumuksia sellaiseen toimintaan...
Pitikös tämän kommentin olla vastauksena ekaan viestiin?
Taitaa olla koulutustasokin nykyään aika alhainen?
Pitäisiköhän sinun asenteellasi hoitaa omat kakarat ihan itse?