Muutamia aloituksia kannattaa katsella läpi, pohtia millaisessa mielentilassa tuolla riehuva oikein näyttää olevan, ja keskustella asiantuntijan kanssa, mitä tuollaisesta käytöksestä on pahimmassa tapauksessa seuraa. Tuollainen alkaa muistuttaa psykoottista käytöstä.
https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/politiikka/puolueet/perussuomalaiset
Millaiselta vaikuttaaylläpidon mielestä esim. tuon palstan sisältö
11
70
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän ylläpito edes lue viestejä kuin vain silloin, kun niistä on tehty ilmianto.
Noin ovat itse tänne kirjoittaneet.- Anonyymi
Kannattaisi lueskella, nyt siellä uhkaillaan elävältä nylkemisellä ja jaetaan Breivikin syyttömien ampumista ihannoivia kijotuksia, ja toivotaan lisää samanlaista toimintaa. Olisi todellakin syytä ottaa nuo sairaiden kirjoitukset tosissaan.
Terve,
Kiitos huomiosta, ymmärrän huolesi. Kannattaa ilman muuta matalalla kynnyksellä ilmiantaa kaikki kyseenalaiset/sääntöjen vastaiset kirjoitukset, moderaattorit käyvät niistä jokaisen läpi. Pyrimme jatkossa seuraamaan keskusteluja enemmän, mutta uusia viestejä tulee sivustolle päivittäin keskimäärin 9000 kpl ja käytännössä kontrolli on mahdotonta ilman yhteisön aktiivista apua.
Kiitos siis jokaiselle vastuulliselle ilmoittajalle.- Anonyymi
Joten luotsit takaisin. He pystyivät seuraamaan kukin oman palstansa tapahtumia ja ymmärsivät palstan tarkoituksen.
Sääntöjen vastaiset ... kas mokomaa, missään ei sanota, että kirjoituksen pitää olla foorumin mukainen. Joten puutarhapalstalla saa kirjoitella kaivostoiminnasta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joten luotsit takaisin. He pystyivät seuraamaan kukin oman palstansa tapahtumia ja ymmärsivät palstan tarkoituksen.
Sääntöjen vastaiset ... kas mokomaa, missään ei sanota, että kirjoituksen pitää olla foorumin mukainen. Joten puutarhapalstalla saa kirjoitella kaivostoiminnasta.EI MITÄÄN LUOTSEJA! USKO JO. Nuo luotsit on nähty. Omavaltaisia diktaattoreita.
- Anonyymi
Olette päättäneet, että törkeät henkilökohtaisuudet, esimerkiksi toisen mielenterveyden perusteeton kyseenalaistaminen, on sallittu. Mihin kyseinen päätös perustuu?
Nykyään sallitte, että palstalle kopioidaan tekstejä muualta kertomatta niiden alkuperää, eikä tekstien tarvitse liittyä keskustelun aiheeseen mitenkään. Miksi? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
EI MITÄÄN LUOTSEJA! USKO JO. Nuo luotsit on nähty. Omavaltaisia diktaattoreita.
Nythän ei mitään omavaltaisuuksia tapahdu, eihän. Kaikki menee ennakoidusti paragraafien mukaisesti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nythän ei mitään omavaltaisuuksia tapahdu, eihän. Kaikki menee ennakoidusti paragraafien mukaisesti.
Ylläpito hoitaa kyllä nämä asiat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olette päättäneet, että törkeät henkilökohtaisuudet, esimerkiksi toisen mielenterveyden perusteeton kyseenalaistaminen, on sallittu. Mihin kyseinen päätös perustuu?
Nykyään sallitte, että palstalle kopioidaan tekstejä muualta kertomatta niiden alkuperää, eikä tekstien tarvitse liittyä keskustelun aiheeseen mitenkään. Miksi?Näihin kysymyksiin ei löydy vastauksia. Se johtuu siitä, ettei ylläpidossa ole ketään, joka olisi toiminnasta vastuussa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ylläpito hoitaa kyllä nämä asiat.
Hoitaa. Pistää siihen kasaan, mihin ei kosketa.
Pyrkivät seuraamaan. Eli suomeksi: emme tee mitään. Anonyymi kirjoitti:
Olette päättäneet, että törkeät henkilökohtaisuudet, esimerkiksi toisen mielenterveyden perusteeton kyseenalaistaminen, on sallittu. Mihin kyseinen päätös perustuu?
Nykyään sallitte, että palstalle kopioidaan tekstejä muualta kertomatta niiden alkuperää, eikä tekstien tarvitse liittyä keskustelun aiheeseen mitenkään. Miksi?Hei,
Kiitos kysymyksistäsi. Säännöissä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096876Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1014550L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa463841TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133250Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6291855- 661258
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2021225Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551223- 91219
Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j481180