Hups, alko sataa vettä.....

Just alko tulla vettä. Nyt äkkiä sisälle, ettei kastu ja vilustu. Villasukat jalkaan ja kossua lämmikkeeksi.

Heh heh....tämä oli Susianalyysiin liittyvää kuvakieltä. Ei minulla vesisade eikä sudet pelota.

Nyt puhutaan maalaisjätteestä. Siis noista syrjäkylillä asustelevista mölleröistä, jotka hysteerisesti pelkäävät susia ja karhuja.

Kaunis ja rohkea, kuten minä, pelkää sutta yhtä paljon kuin pikku vesisadetta.

Nuo mölleröt sitten sitten kittaavat viinaa pelkoonsa ja joka "savupirtistä" löytyy aseita. Tietäähän siinä, miten vaikkapa perheenjäsenille voi sitten käydä, kun juoppohulluus, hysteerinen pelko ja tyhmyyden tyhmyys käyvät käsi kädessä.

Jatkuvaa lööppiä tässä maassa.

6

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sitten vielä moni näistä ihmislössyköistä omistaa puudeleita, jotka eivät myöskään siedä sadetta. Nuo lässykoirat joutavatkin susien murkinaksi, samaten kuin tyhjää leukojaan louskuttavat metsästäjärakit.

      Mehän susien kanssa tullaan suihkunraikkaaksi juurikin kunnon sateessa, mieluiten ukkoskuurossa. Sitten on hyvä lähteä naarasta jahtaamaan.

      • Ja kun pikkusen on hellettä, niin puudeli jo vinkuu eteen tuotua raikasta vesikuppia. Samaten juoppohullu metsästäjäeinari hinkuu litratolkulla kaljatuoppeja apinanaamansa eteen. Siinä sitten ryystää ja märisee susien kaameutta. Eikö tosiaan metsästäjätamineet joutaisi vaihtaa pelletamineisiin? Punanokkakin olisi jo valmiina rapulaeinarilla.


      • Heh heh....minäkin järjestin kerran hirvipeijaset. Siellä ei tosin tarjottu hirvilihaa eikä viinaa. Ruokalistalla oli banaania ja vettä. Apina pärjää pitkälle noilla eväillä. Lisäksi pidettiin luentosarja Susianalyysiin liittyen. Eritoten painotettiin suurta suosiota täällä herättämääni avaukseen "Ehdotus uudeksi aselaiksi". Pitäsköhän se taas linkittää tähän. On se sen verran kova juttu.


      • Tuli tuonne muutamia hirvestäjiä. Lähtivät nolona ja häpeissään kotiinpäin. Vaimotkin olivat ihmeissään ja onnessaan kun selvin päin ukko tulee kotiin hirvipeijaisista.


      • Sorsametsästys se vasta sairasta on. Juoppohulluuden ja puppepoikairstailujen hiekkalaatikko. Tyhmyyden ylin ylistys ampua taivaalle haulisateita siinä toivossa, että osuisi sorsaan. Sitten vielä päissään löytää mahdollinen sorsa pusikosta. Ja niin pitkä matka on vielä lautaselle. Siinähän ei ole paljon mitään syötävää ja vaimo on pahalla päällä. Olethan homostellut taas poikakavereittesi kanssa koko viikon. Vaimo on tällä välin kantanut prismasta oikeaa ruokaa ja hoitanut perheen.


    • Anonyymi

      Kylläpä analyyli on lyönyt luun kurkkuun märisijöille.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      54
      4726
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      172
      4286
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3892
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      127
      3872
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      49
      3681
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      79
      3508
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3041
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2895
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2716
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      15
      2450
    Aihe