Aloitan aamun vähän vakavammalla aiheella.
En tiedä mikä voisi olla kamalampaa kuin oman lapsen kuolema.
Yhden kaverin tytär yritti itsemurhaa ja melkein onnistuikin siinä. Kun tämä tyttö oli teho-osastolla, kaveri päätti suomentaa Ebba Grönin kappaleen Die Mauer (joka on tietenkin suomeksi Berliinin muuri). Laulajaksi lupautui kolmekin melko tunnettua henkilöä: Tumppi Varonen, Samuli Putro ja Yari. Viimeinen tosin joutui perumaan kiireiden takia. Julkaistun sinkun a-puolella laulaa siis Tumppi ja b-puolella Putro.
https://www.youtube.com/watch?v=ntbXWPuC5as&t=8s
Tän julkaisun hän sitten antoi kotiutuneelle tyttärelleen.
The Muuri eli
0
90
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 181986
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs561814- 821453
- 1761428
- 211399
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3091397Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti981015Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä62994Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää34975- 349884