Harrastuksena metsästyksen vastustaminen

Anonyymi

Monenlaisia harrastuksia ihmisillä on. Mitä tai keitä ja millanen ajatusmaailma näillä ns. "harrastajilla" on. Tälläinen harrastus ei ilmeisesti ainakaan kuntoa kohota eikä muutenkaan kovin liikunnallisesti ole mieltä ylentävää kun täällä vain yökaudet istutaan tietokoneen äärressä ja kirjotellaan täysin tyhjänpäiväisiä sepustuksia asiasta josta heillä ei ole minkkaanlaista konkreettista tietoa..kannattaisi heidänkin poistua betoni bunkkereistaan luontoon . Vastaillaan omiin kirjoituksiin ja puhellaan itsekseen ja ollaan niin tietäväisiä asioista. Kuitenkin kaupasta ostettu possupaisti ja sisäfileet maistuu.

4

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi muiden harrastusten yhteydessä ei ole vastustajille omaa aihealuetta esim. Jääkiekon vastustajat, kalastuksen vastustajat jne.

    • Anonyymi

      Niin..tai esim. harrastusten vastustaminen...sopis kyllä piiperöille sekin

      • Minä vastustan ihmisten tyhmyyttä. Se tahtoo fiksua rasittaa, kun sieltä täältä kuuluu jatkuvasti tyhjää marmatusta ja märinää. Samanlaista ininää kuin hyttysparvi olisi häiritsemässä. Hysteerinen sysipelkuri on yhtä älykäs ja voimakas kuin hyttynen.


      • Anonyymi
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Minä vastustan ihmisten tyhmyyttä. Se tahtoo fiksua rasittaa, kun sieltä täältä kuuluu jatkuvasti tyhjää marmatusta ja märinää. Samanlaista ininää kuin hyttysparvi olisi häiritsemässä. Hysteerinen sysipelkuri on yhtä älykäs ja voimakas kuin hyttynen.

        Sinun märinäsi ja tyhmyytesi täällä eniten rasittaa.
        Kehtaatkin kirjoitella vastauksia omiin aloituksiisi.
        Olet varmaan Märynummelta kotoisin?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      54
      4736
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      172
      4286
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3902
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      127
      3882
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      49
      3681
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      79
      3508
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3051
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2895
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2726
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      15
      2460
    Aihe