Uudistuksen jälkeen ei uusia viestejä ole merkitty värimerkillä kuten ennen. Jos ketjussa on vaikka sata viestiä ja joku kommentoi sinne puoliväliin jotain, on täysin mahdotonta selailemalla löytää tätä uutta viestiä.
Miten löydän uudet viestit?
19
1369
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä näytä tulevan perustelua tuolle uudistukselle, todella typerää.
- Anonyymi
Eilen yritin katsoa uutta kommenttia viestiketjusta jossa oli n. 350 kommenttia, kuten varmaan arvaattekin, ei löytynyt sitä uutta kommenttia kohtuullisella selailemisella.
Värimerkit uusille viesteille ehdottomasti takaisin. Tai sitten viestiketjut on pilkottava 20 kommentin pituisiksi ja laittaa ketjun nimeen aikaleima vanhimman viestin mukaan.- Anonyymi
Tai sitten keskustelupuu takaisin. Oli loistava juttu. Siksi kai piti poistaa.
Hei, voit valita kommenttien järjestyksen heti viestiketjun alusta. Ensimmäisen kommentin oikeassa yläkulmassa on valikko, josta voit valita Vanhimmat, Uusimmat tai Suosituimmat.
Myös Uusi-merkintä tuodaan tähänkin näkymään, toivottavasti jo ensi viikolla. Toivomme kärsivällisyyttä ja uusien ominaisuuksien kokeilua!- Anonyymi
Rekattuna huomioin tuon, että kun tuonne ylös tulee numero kuinka monta vastausta on tullut, niin tuossa uudessa ei sitä näy. Joutuu eimerkiksi kännykällä painamaan edellistä, että vanha systeemi tulee näkyviin ja siinä se viestien vastausmäärä. Kylläpä olikin/on mukava tuo sininen väritys ja kaikki näkyy siinä hyvin.
- Anonyymi
Se kommenttien järjestysvalinta ei toimi pitkissä, useiden vuosien pituisissa keskusteluissa.
- Anonyymi
Uusi ulkoasu aika kauhea ja epäkäytännöllinen, mutta en mitään muuta odottanutkaan. Lisää ikkunoita ja muuta palikkaleikkiä, miksi täytyy monimutkaistaa kaikki asiat "tabletti-ystävälliseksi"...?
- Anonyymi
Aika hassu tämä yksi juttu..Elikkäs aloituksen teksti on pientä. Kun klikkaa koko aloituksen auki ja näppäsee kohtaa "vanhimmat" (puhelimella) niin aloituksen teksti suurenee samankokoiseksi kuin aloitukseen vastanneiden. Kirjainten koon olen siis asetuksista säätänyt isommaksi, kun on niin älyttömän pientä.
Onkohan tuo tarkoituksella noin?? Olis kiva, kun olis automaattisesti, ettei tarvisi itse koko ajan näpyttää jotain.
- Anonyymi
Surkeeksi meni tämä sivusto, joten hei hei suomi24.
- Anonyymi
ei täältä löydä enää mitään
uusin viesti on hukassa ja vahoistakin näkyy vain muutama rivi
joku tarkotus uudistuksella oli, ilmeisesti käyttäjien karkotus
minä ainakin kattelen muita sivuja ennemmin kuin alan tämän kanssa painimaan - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ei täältä löydä enää mitään
uusin viesti on hukassa ja vahoistakin näkyy vain muutama rivi
joku tarkotus uudistuksella oli, ilmeisesti käyttäjien karkotus
minä ainakin kattelen muita sivuja ennemmin kuin alan tämän kanssa painimaanJuu. Nyt joutuu käymään joka viestin ja katsomaan ajat. Tai sitten pitää listasta katsoa aika ja muistaa se niin kauan että saa sen findiin. Mutta jos viesti on jo "asiattomana"npoistettu, ei find tietenkään anna mitään.
Tää menni nyt tosi surkeeksi. Vastauksen tai ilmoituksen kirjoittaminen peittää kaiken alleen. Pitäisi muka jatkuvasti napsutella hiirtä. Ei helskatti, toi on tosi tyhmää!
Ennen uudistusta oli parikymmentä virhettä, nyt niitä on yli tuplaten. Miten ihmeessä on mennyt testauksesta läpi? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu. Nyt joutuu käymään joka viestin ja katsomaan ajat. Tai sitten pitää listasta katsoa aika ja muistaa se niin kauan että saa sen findiin. Mutta jos viesti on jo "asiattomana"npoistettu, ei find tietenkään anna mitään.
Tää menni nyt tosi surkeeksi. Vastauksen tai ilmoituksen kirjoittaminen peittää kaiken alleen. Pitäisi muka jatkuvasti napsutella hiirtä. Ei helskatti, toi on tosi tyhmää!
Ennen uudistusta oli parikymmentä virhettä, nyt niitä on yli tuplaten. Miten ihmeessä on mennyt testauksesta läpi?Niin ja mikä ihmeen aivopieru tuo viestin katkaisi ja "...l-Lue lisää"-systeemi. Täysin järjetön.
Samoin kuin seksi-foorumeilla jatkuva syntymäajan kysely. Aikuiselle rasittavaa, lapsille kaiketi huippuhauskaa. Tuokin älytöntä.
Mutta eihän näitä ole koskaan kysytty käyttäjiltä eikä ennen julkistamista liioin käyttäjille esitelty. Anonyymi kirjoitti:
ei täältä löydä enää mitään
uusin viesti on hukassa ja vahoistakin näkyy vain muutama rivi
joku tarkotus uudistuksella oli, ilmeisesti käyttäjien karkotus
minä ainakin kattelen muita sivuja ennemmin kuin alan tämän kanssa painimaanMoikka! Kuten tuolla aiemmin kehitystiimi kommentoi, niin myös Uusi-merkintä ollaan tuomassa tähän uuteenkin näkymään.
Rekisteröityneen käyttäjän ei tarvitse tehdä ikätarkistusta Seksi-kategoriassa, jos ikä tilin tiedoissa on yli 18 vuotta. Tuohonkin asiaan on kyllä tulossa korjaus myöhemmin, jos et halua rekisteröityä. Tarkempaa ajankohtaa korjaukselle ei valitettavasti vielä ole, joten suosittelen rekisteröitymistä, mikäli ikätarkistus ärsyttää. Kirjautunut käyttäjä voi kirjoittaa myös anonyymina valitsemalla kohdan Käytä nimimerkkiä Anonyymi.
Terkuin,
Emma,
Suomi24-tiimi- Anonyymi
suomi24 kirjoitti:
Moikka! Kuten tuolla aiemmin kehitystiimi kommentoi, niin myös Uusi-merkintä ollaan tuomassa tähän uuteenkin näkymään.
Rekisteröityneen käyttäjän ei tarvitse tehdä ikätarkistusta Seksi-kategoriassa, jos ikä tilin tiedoissa on yli 18 vuotta. Tuohonkin asiaan on kyllä tulossa korjaus myöhemmin, jos et halua rekisteröityä. Tarkempaa ajankohtaa korjaukselle ei valitettavasti vielä ole, joten suosittelen rekisteröitymistä, mikäli ikätarkistus ärsyttää. Kirjautunut käyttäjä voi kirjoittaa myös anonyymina valitsemalla kohdan Käytä nimimerkkiä Anonyymi.
Terkuin,
Emma,
Suomi24-tiimiHienoa, nyt saatiin Uusi-merkki takaisin, on jopa paremmin erottuva kuin entinen, kun vaudikkaasti selaa.
Vielä kun saataisiin keskustelujen otsikkosivulle "VANHA" merkintä, yli puoli vuotta vanhojen keskustelujen 'nostojen' ilmaisemiseen... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hienoa, nyt saatiin Uusi-merkki takaisin, on jopa paremmin erottuva kuin entinen, kun vaudikkaasti selaa.
Vielä kun saataisiin keskustelujen otsikkosivulle "VANHA" merkintä, yli puoli vuotta vanhojen keskustelujen 'nostojen' ilmaisemiseen...Se on vaan huono, kun merkkaa eilisetkin uusiksi!
Anonyymi kirjoitti:
Se on vaan huono, kun merkkaa eilisetkin uusiksi!
Kiitos kommentista - olemme samaa mieltä:)
Uusi-merkintä toimii samoin kuin ennen, eli merkitsee kaikki vuorokauden sisällä postatut viestit uusiksi. Tulemme kehittämään tätäkin toiminnallisuutta siten, että se olisi informatiivisempi.- Anonyymi
Suomi24-kehitystiimi kirjoitti:
Kiitos kommentista - olemme samaa mieltä:)
Uusi-merkintä toimii samoin kuin ennen, eli merkitsee kaikki vuorokauden sisällä postatut viestit uusiksi. Tulemme kehittämään tätäkin toiminnallisuutta siten, että se olisi informatiivisempi.Hieno homma. Pitkästä ketjusta on joskus hyvin hankala löytää uutta viestiä. Etenkin jos listan kelloaikaviestiä ei ole.
- Anonyymi
Suomi24-kehitystiimi kirjoitti:
Kiitos kommentista - olemme samaa mieltä:)
Uusi-merkintä toimii samoin kuin ennen, eli merkitsee kaikki vuorokauden sisällä postatut viestit uusiksi. Tulemme kehittämään tätäkin toiminnallisuutta siten, että se olisi informatiivisempi.Uusi merkkiin värimalli koivun lehdestä, muuttaa liukuvasti väriään vihreästä keltaiseksi, ennen putoamistaan :)
- Anonyymi
Find on kätevä apukeino. Tosin tämänkin keinon Su0omi24 koettaa vesittää. Listalta löytyviä aikoja kun ei kutjuista löydy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä1442653Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa662453SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1632095Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää241881Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1061529Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.831313HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363201228Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1131123- 801056
Nyt Zelenskyi pommittaa drooneillaan jo Suomea!
Kouvola kohteena: https://yle.fi/aihe/tekstitv?P=1072411017