ostin pojalle peltoauton.
tässä lähellä ei ole oikein paikkaa ajella,
tuolla n. 10 km päässä löytyy hyviä paikkoja
mutta kun olen arka ajeleen yleisellä tiellä
kun ei oo kilvissä. saako ko. autoon siirtokilvet
kun autosssa ei oo mitään papereita. kiitos
tiedoista.
tietoa
4
396
Vastaukset
mutta varmista poliisilta, niin ei tule yllätyksiä .Traileri taitais olla paras vaihtoehto
kuljetukseen jos saatavilla ja vetovehje kanssa.
Tielle tarvittais vakuutuskin kaiken varalta.
Jos sattuu kallis peli tulemaan vastaan ja osuu!- Heikki
Siirrettiin mun escortti n.100km tiellä siirtokilvillä. Siirtokilpien hakemiseen tarvii rekisteriotteen/muut paperit ja ne maksavat 14€ ja myönnetään päiväksi kerrallaan tietylle reitille. Eli siis minun ymmärtääkseni ei saa siirtokilpiä ilman jonkunlaisia papereita...Kannattaa aina käydä kysymäs paikalliselta katsastus asemalta, koska linja vaihtelee paikkakunnittain. Aken sivuilta löytyy lisää tietoa www.ake.fi.
- Heikki
Nii ja siirtokilpien yhteydessä pitää ottaa myös vakuutus, joka maksaa n. 2€ päivältä. Taitaa sisältyä tuohon 14€. Mutta kun katsastus asemalle menee niin siellä osaavat neuvoa.
- hämh
Ajeletteko siellä kymmenen kilsan päässä pellolla vai yleisellä tiellä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101104
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18649Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264616- 76590
- 104574
- 54547
- 26522
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49513- 47437