Ihastukseni

Poika671

Oon 14v poika. Olen homo ja ihastunu mun parhaaseen kaveriin. Oon miettiny että voikohan se olla homo, kun se aina tulee kauheen lähelle, reppuselkään ja aina viereen istuun.

Se kai hakee vähä mun huomioo koko ajan et voikohan se olla kiinnostunu musta mitenkää? Ja miten voisin viedä meidän kaverisuhdetta pidemmälle ja kertoo että tykkään siitä? Osaisko joku vähän auttaa..

4

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On se

    • Parhaiten edistät kaveruuttanne olemalla mahdollisimman hyvä kaveri. Toki hän voi olla kiinnostunut sinusta myös "siinä mielessä", mutta vielä tuossa iässä en alkaisi mihinkään suhteeseen.

      Jos pysytte kavereina, niin mahdollisuus suhteeseen tulee kyllä vielä joskus. Jos taas kiirehdit suhteeseen, niin teinisuhteiden onnistumisprosentti huomioiden sen suhteen ennenaikainen ja jopa myrskyisä päättyminen on todennäköistä. Tämän jälkeen ei ole sitten enää usein jäljellä sitä kaveruuttakaan.

      Joskus pojatkin kaipaavat läheisyyttä ilman seksuaalista vetovoimaa. Anna hänelle sitä, kerran hän sitä hakee. Kyllä se ennen pitkää paljastuu, jos hänellä on mielessä jotain enemmän.

      Voit myös jollain tavalla koettaa selvittää, että mitä hän ajattelee homoista. Negatiiviset ajatukset eivät välttämättä tarkoita, että hän ei olisi homo, koska homojen haukkuminen on monelle nuorelle homolle tapa suojautua itse. Jos hänen suhtautumisensa homouteen on kuitenkin positiivinen tai neutraali, niin ehkä voit harkita kertovasi homoudestasi hänelle.

      • Anonyymi

        Kiitos vastauksesta :) Yritän olla mahdollisimman hyvä kaveri sille, niin ehkä joskus jotain voi tapahtua


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos vastauksesta :) Yritän olla mahdollisimman hyvä kaveri sille, niin ehkä joskus jotain voi tapahtua

        Uskon, että noin se menee kaikkein parhaiten. Onnea ja menestystä! :)

        Niin ja ole hyvä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1278
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      97
      950
    3. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      934
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      25
      897
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      294
      781
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      95
      748
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      656
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      34
      648
    9. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      139
      586
    10. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      50
      581
    Aihe