Paskaduunin takia

Anonyymi

kenenkään ei tulis ainakaan muuttaa.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistä tiedät? Onko kokemusta? Älä vain väitä aivotoimintasi päätyi kyseiseen johtopäätökseen....

    • Anonyymi

      Työ tekijäänsä kiittää. Ja paskaduunista voi aina ponnistaa eteenpäin kun itseluottamus ja taidot kasvavat.

      • Anonyymi

        Paskaduunista sukelletaan vain syvemmälle paskaan ja eroon et pääse ilman karenssia jos ei ole määräaikainen soppari. Ei kannata.

        tulonsiirtomies


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paskaduunista sukelletaan vain syvemmälle paskaan ja eroon et pääse ilman karenssia jos ei ole määräaikainen soppari. Ei kannata.

        tulonsiirtomies

        Juuri näin. Lisäksi toiset paskaduunilafkat yrittävät kaikin tavoin estää kaikenlaisen nousemisen muualla.

        Kun myös kerran olet tehnyt paskaduunia niin sinuun on lyöty ikuinen leima otsaan, että tämä henkilö on tyhmä, riittävän epätoivoinen, ei arvosta itseään tarpeeksi, on helposti manipuloitavissa tekemään paskaduunia paskalla palkalla ja tämä on kohtalosi. Ikuisesti siinä pysyt kohtalon omana.


    • Tein aikoinaan paskaduuniakin. Talvella oli lantala umpijäässä ja ihan täynnä joten paskaa ei saanut sieltä pois. Käytin tunkion hajottamiseen rautakankea ja jopa moottorisahaa, noilla tunkio hajosi.
      Laiska naapuri käytti dynamiittia jolloin tunkio jäi ehjäksi mutta lantalan katto ja seinät lensi taivaan tuuliin 😁 😂 🤣 😃 😄 😅 😆

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5307
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3412
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      92
      3262
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      40
      3146
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1857
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      127
      1585
    7. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1580
    8. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      31
      1566
    9. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      138
      1264
    10. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1159
    Aihe