Mikä mahtanee Pattayan korkein hotelli ollen?
Paljonko maksaa huone ylimmästä kerroksesta meri näköalalla ja parvekkeella ollen?
Pattayan korkein hotelli
10
277
Vastaukset
- Anonyymi
etkö ole koskaan ollut ollen, vain köyhät hintaa kyselevät.
Ainakin oli pattayapark hotelli jompparilla mutta tuskin on enää tai voi ollakin.
- Anonyymi
Hinnat löytyy netistä. Tosin et ole sinne kuitenkaan menossa, joten eikö ole muuta ajankulua kuin kirjoitella matkailupalstalle.
- Anonyymi
Pattayaparkin hotelliosa ei ole korkea. Se on se valkoinen näköalatorni maamerkki jompparilla joka on sen hotellin päällä ja näkyy kaikkialle. Patilassa on yli 40 yli satametristä pilvenpiirtäjää. Melkein kaikki niistä on condoasuntotaloja eikä hotelleja. Jompparin Reflection on korkein rakennus 234 metriä nupin kärkeen mitattuna. Wongamatin Ziresta kannattaa korkeanpaikan ystävien kysellä condohuoneita jos meinaa pitkään olla tai Mövenpickistä. Sesonkina täyttä.
Satamassa on se yksi pilvenpiirtäjäprojekti jäissä edelleen kun lupien kanssa tuli häikkää.
Siam Siam, Hilton ja Holiday Inn ovat kaikki kolme noin 31 kerroksisia. Hiltonissa on vielä kerroksessa 34 taivasbaari ja allasosasto.- Anonyymi
Siitä sataman projektista oli ainakin Der Farangilla näkemys, että sen viivästymisen syy on venäläisten rahojen loppuminen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siitä sataman projektista oli ainakin Der Farangilla näkemys, että sen viivästymisen syy on venäläisten rahojen loppuminen.
Tuossa on juttua
https://www.pattayamail.com/news/pattaya-halts-construction-of-view-blocking-condominium-tower-40505 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siitä sataman projektista oli ainakin Der Farangilla näkemys, että sen viivästymisen syy on venäläisten rahojen loppuminen.
Lisäksi on rakennettu näköjään laittoman lähelle merta eli alle 100 metriä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siitä sataman projektista oli ainakin Der Farangilla näkemys, että sen viivästymisen syy on venäläisten rahojen loppuminen.
Veikkaan että todellinen syy oli että kilpailevat rakentajat keskeytti korruptoituneen kaupungin avulla tuon hankkeen että saavat omat condonsa myydyksi ilman kilpailua tuon kanssa.
- Anonyymi
En muistanut mikä sen Waterfront towerin (Pattayakyltin vieressä) keskeytyksen syy oli niin piti googlata. Siviilikanteita tuli siitä että se varjostaa Pattayan rantaa tiettyyn kellonaikaan ja Prinssi Chumphonin patsasta ja Buddha-kukkulaa. Luvat oli kunnossa mutta Pattayan kaupunki keskeytti rakentamisen. Se varjostaa kuitenkin tänä päivänäkin ihan yhtä paljon jos sitä ei meinata purkaa koska runko on jo täydessä korkeudessaan.
- Anonyymi
Minä Senssuakkaämmä ollen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku443888Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351879Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531326- 1541202
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti41980- 190975
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.228954- 80927
- 55800
Jälkiviisauttako
Kun katsot taaksepäin, tekisitkö jotain asioita toisin kaivattusi suhteen? Vai onko kaikki mennyt, niin kuin piti?79799