päivittäinen nikkarointi käy todella hermoon.jatkuva vasaran paukutus ei kuulu kerrostaloon. 3-vuorotyöläisenä esim.yövuorosta palattua käyn nukkumaan aamulla klo 7. ja jos herään paukkeeseen klo 9, kysyn vaan että jaksanko ensi yönä näillä unilla taas töihin.järjestyssäännöissä hiljaisuus 22-07.ja voimakasta ääntä aiheuttavaa toimintaa tulee välttää kaikkina muinakin aikoina. mitä liikkuu kerrostalonikkaroijan päässä??
työpaja
20 haukotusta
2
570
Vastaukset
- thjo
Katso onko taloyhtiön järjestyssäännössa kielletty, muu kuin huoneiston korjaukseen liittyvä äänekäs askartelutoiminta.
Sellainenkin pykälä saattaa löytyä. Mulla on ihan sama juttu. Joskus tuntuu että ihan tahalleen riuhuvat yläkerrassa, käyn kanssa vuorotöissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226069- 292140
- 1771962
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101153Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.691145- 731007
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24922Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765