Sitähän tässä kysellään, että mikä olisi reitti Lappeenrannasta Luostolle. Matkalle lähtee myös lapsia. Joulupukin maassa oli tarkoitus käydä paluumatkalla. Alkumatka Kuopioon on itsestään selvä, mutta sitten valinta itä- tai länsireitin kautta aiheuttaa ongelmia.Kokemuksia omaavien apua kaivataan. Olisi kiva tietää mitä etuja/haittoja reiteillä on tai mikä todellakin olisi oikea valinta. Kiitoksia etukäteen.
reitti Luostolle
viikolla 15 ylös
2
201
Vastaukset
itäpuolella. Suomussalmi Kuusamon kautta.Yksi vaihtoehto vähän hitaampi kylläkin Puolanka Isosyöte Posio Autti Kemijärvi tai sitten Pudasjärven Ranuan kautta.Itse jättäisin lännen viimeiseksi vaikka se ehkä nopein onkin.Mutta valinta on sinun.Hauskaa matkaa.
- osku
Ranualla lapset ja toki aikuisetkin voisivat pitää pienet jalottelut Ranuan eläinpuistossa.Jääkarhuja ym.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063250Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391640Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus961488- 921399
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461344Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601276Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121198Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231029Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.52855