Mikä luonnontuote ehkäisee laskimotukoksia l. veritulppia ?

Anonyymi

Nyt kun covid-19 oireisiin liitetään, suurempi laskimotukos-riski, olisi hyvä saada tietää, mitä luonnon omia tuotteita, Suomen luonnosta, voisi käyttää ennaltaehkäisemään ja torjumaan, verisuonten tukkeutumisia ?

Kertokaa kaikki mitä tiedätte, alkaen luonnonkasveista, jotka kasvavat kotimaassa.

4

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • "Nyt kun covid-19 oireisiin liitetään, suurempi laskimotukos-riski, olisi hyvä saada tietää, mitä luonnon omia tuotteita, Suomen luonnosta, voisi käyttää ennaltaehkäisemään ja torjumaan, verisuonten tukkeutumisia ?"

      - Itse olen käyttänyt kuuriluontoisesti 100 mg:n Disperiniä verenkierto-ongelmiini, jokapäiväisesti käyttämäni kalaöljyn lisäksi, jäätyäni kaipaamaan laskimo-ongelmiini myös Trombosol Fortea, joka vedettiin omituisella tavalla pois markkinoilta kertomatta mitään https://imgbox.com/JhIDYXeE syytä, kirjoitettuani asiasta muun muassa täällä:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/15240542/ei-edes-oikeita-laakkeita-nailla-leveyspiireilla!#comment-94200709
      https://tinyurl.com/y7xsy62k

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/15301131/lisaa-ongelmia--jumal039auta!#comment-99316659
      https://tinyurl.com/ycjlzesg

      Oireitteni perusteella minulla on syytä epäillä, että olen sairastanut jo koronankin kroonisten sairauksieni ohella kirjoitettuani siitä muun muassa tuolla:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/15236966/home--ja-borrelioosihelvettia#comment-101482216

      • Anonyymi

        Pitää olla tarkka noiden arpiriinipohjaisten lääkkeiden (mm. Disperin) käytössä, koska ne voivat aiheuttaa verenvuotoa mahassa ja suolistossa.
        Aspiriinipohjaisia lääkkeitä voidaan käyttää ennakoivasti veren hyytymistä estävän lääkkeenä kun tulpista tai hyytymistä voi olla vaaraa mm. sydämelle. Mutta silloin annostus on pieni, tyypillisesti 80-120 mg/vrk (särkylääkkeenä annos on hyvin moninkertainen). Itse käytän Aspirin Cardiota säännöllisesti joka on 100 mg ja pilleri on päällystetty siten että se sulaa vasta suolistossa. Muitakin vastaavia merkkejä tuohon käyttöön on olemassa.

        Kalaöljyt ja e-vitamiini torjuu veritulppia.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      91
      1107
    2. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      886
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      109
      868
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      276
      667
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      73
      633
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      73
      593
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      562
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      546
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      38
      510
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    Aihe