Koronavirus hellittänyt on aika päästtää ihmiset raittiiseen ilmaan. Normi aika olisi järkevää palauttaa sillä laskun maksavat jälkeläisemme.
Vastaukset 8
- Anonyymi
Aivan kuin Trump antoi ymmärtää emme saa yhden viruksen lannistaa valtakuntaamme.
Mutta se lannistaa juuri Trumpin maailman!
Se lannistaa Putinin maailman!
Suomea se ei lannista, koska meidän naiset ottivat homman hoitoonsa.
Koko kriissä häviäjiä ovat miehet! Naiset ovat uskomattoman hyviä juuri tällaisen uhan edessä. Miehistä on vain valittamaan!
Miten Suomella oli näin hyvä tuuri, että saimme johtoon juuri tällaisen hallituksen.
On hyvä kuulua nyt suomalaisten joukkoon.
Persut herätkää! Suomi pärjää hyvin! Älkää valittako, olkaa isänmaallisia.- Anonyymi
Rahat jaetaan ulos ja tilalle saadaan ulkoministerin terroristit, sekö isänmaallista, hävetkää kaikki niillä valetta pukkaa.
Anonyymi kirjoitti:
Rahat jaetaan ulos ja tilalle saadaan ulkoministerin terroristit, sekö isänmaallista, hävetkää kaikki niillä valetta pukkaa.
Et siis seuraa maailman tilannetta? Ymmärrettävää.
Joka ikinen maa joutuu nyt jakamaan rahaa. Mutta kun ei ole talousosaamista voi tietenkin täällä valittaa kaikenlaista typeryyttä.
Suomi joutuisi sinun talousopeilla sellaiseen kriisiin jonka rinnalla korona on mitätön.
Etkö näe, että myös ne maat jossa ei tehdä rajoituksia joutuvat pahaan pulaan. USA:ssa 30 miljoonaa työtöntä. Ruotsi ei tule pärjäämään hyvin.
Mitään rahoja ei jaeta ulos. Suomi on ylläpitänyt kotimaista kysyntää.
Suomessa on pahinta tämä hirveä huuto, valitus ja pikkusieluisten hölmöily.
Me pärjäämme hyvin. Usko ja katso, miten tauti väistyy meiltä hyvin tehdyn työn ansiosta. Aina on rakkikoiria joiden tehtävä on valittaa, räksyttää, niitä on joka kriisissä, koska kaikki eivät kestä. Sodassa heistä on vain haittaa.
Jos keskittyisimme nyt hoitamaan tätä kriisiä mahdollisimman hyvin, emmekä huutaisi; maito on liian kuumaa äiti, maito on liian kylmää äiti.
Koko kriisin aikana hävettävää on ollut vain näillä huutajilla ja hätiköijillä. Koko ajan olemme onnistuneet hyvin.
Huudettiin lentokenttien vastaanotosta, mutta yhtään tartuntaa ei tullut sieltä. On ollut suuri pettymys se, että suomalaiset ovat oleet näin tyhmiä huutajia. Kaikki onmennyt hyvin typeristä huudoista huolimatta. Miksi olisimme kustantaneet maskeja kaikille kun tartunamäärät ovat pienet. yli 5,4 miljoonaa maskia turhaan joka päivä. Kuten näemme, ilman maskeja pystymme poistamaan taudin Suomesta. Hienoa!
Suomi pärjää hienosti.- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rahat jaetaan ulos ja tilalle saadaan ulkoministerin terroristit, sekö isänmaallista, hävetkää kaikki niillä valetta pukkaa.
Tähänpä mielisin lisätä: tilulilulii, tilulilulii.
Esko Nurmijärveltä
- Anonyymi
Hoivakodeissa ikäihmisten suojelu onnistui eikä kaikki ole sairastuneet ja kuolleet vielä. Maskipakko vanhustenhoitoon tuli hyvissäajoin peräti 13 viidettä,ollut jo usean päivän voimassa, hienoa!
Oikeusvaltio periaate, hallituksen tahtotila johti yli 70-vuotiaiden velvoittamisen lakiin perustumattomaan karanteeniin. Tartuntatautilaissa on selvästi määritelty vain taudinkantajan karanteeni, ikäperusteista velvoitetta ei ole.
Hävetkää ikärasismia suojelun varjolla harjoittavat politikot!- Anonyymi
Yli 70-vuotialiila ei ole mitään lain tai viranomaisen määräämää karantteenia! On vain suositus pysytellä mahdollisuuksien mukaan sisällä, koska mahdollinen tartunta on heille keskimäärin vaarallisempi kuin nuoremmille ikäryhmille.
Mistä helvetistä noita valehtelijoita pukkaa persupalstalle kuin karvaköyttä?
- Anonyymi
Aloittaja on unohtanut, kumpaan suuntaan ovi aukeaa. Siitä vaan ulkoilemaan, että pöpelikkö pölisee!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm691061- 55998
Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s43956Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k62774Martina ja Levin kiinteistö
Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.322718Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte21714- 33645
Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää44608Teköäly löytää teidät
Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani178595Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta
Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi8582