Erikokoisen muistin lisääminen..?

Onko täysin ok, etteivät kaikki muistikammat ole keskenään samankokoisia, vai vaikuttaako se jotenkin tehoon?

Eli olisin kenties lisäämässä kolmanteen kampapaikkaan 1gt muistin, nyt koneessa olevien kahden 512kt kampojen rinnalle.
2610
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itsellä 512 ja kaksi 256 kampaa rinnakkain ja hyvin on toiminut.

Äänestä

ohjekirja tai valmistajan nettisivu avuksi.emoilla kun tahtoo olla rajoituksensa noiden muistien suhteen.määrä,nopeus jne.ettei tule turha ostos.periaatteessahan ei ole väliä jos eri kokoisia kampoja käyttää,mutta nuo muut emon rajoitukset kannattaa tarkistaa jos et jo ole sitä tehnyt

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tigris kirjoitti:

Onko täysin ok, etteivät kaikki muistikammat ole keskenään samankokoisia, vai vaikuttaako se jotenkin tehoon?

Eli olisin kenties lisäämässä kolmanteen kampapaikkaan 1gt muistin, nyt koneessa olevien kahden 512kt kampojen rinnalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu