eikä enää sinne saatanan Alanyaan!
Tiedä nyt sitten mikä ruuvi äijän päästä putosi. Ainahan me on menty Alanyaan kun siellä on kaikki niin tuttua ja turvallista vaikka pappa niitä rosvoja näkee joka nurkalla. Aina piilottelee rahojaan; kerran koitti niitä muniensa sekaankin laittaa mutta minä sanoin että nyt kyllä herkeät. Munahikisiä rahojako sitten kaivelet ihmisten ilmoilla. Paremmin sano.
Olen minä ajatellut ettei se pöllömpi ajatus olisi sinne Konstantinapoliin mennä. Olen minä kuvia sieltä nähnyt. Oliko se Sofian linna mitä kaikki menevät katsomaan? Ja sitten se silta. Yhden askeleen kun ottaa niin on Euroopassa ja toisen taakkepäin niin on Aasiassa. Pieni askel ihmiselle mutta suuri ihmiskunnalle vai miten se Buzz Aldrin siellä Kuussa sitten sano?
Pappa ryhtyi riehumaan ja sanoi että nyt mennäänkin sinne Konstantinapoliin
2
366
Vastaukset
- Anonyymi
Piti vielä sanomani että tuo lonkka minulla vielä hieman vihottelee. Lääkäri sanoi että voisi harkita sellaista tekonivel-leikkausta. En minä sellaista. Palaako se sitten polttohautauksessa ollenkaan ja tuleeko siitä sitten ylimääräistä vaivaa henkökunnalle? Tämmöistä sitä jo tässä iässä ajattelee.
Vähän huono minä olen mitään särkylääkkeitä syömään. Pappa on hakenut tuolta jostakin aina vähän kannapista josta olen leiponut tiikerikakkua. 10 g kannapista ja loput jauhoja. Pappa tykkää kakuista kovasti eikä minunkaan lonkkaani särje sitten yhtään, vaikka tanssiksi panisi.
Olisiko se nytten sen kakun vika kun tuo ukko sinne Konstantinopoliin...?
Vieläkö sitä uskaltaisi lähteä seikkailemaan? Pappa sanoi että siellä se hassis on ihan melkeen ilimaista.
Kirjoitti Martta.Martta saatana.
Varokaa nyt että ette tule riippuvaiseksi siitä kannapiksesta. Se voi aiheuttaa sen ettei lonkkaa särje sulla sitten enää ikinä.
Pappakin tuntuu viihdekäyttäjältä. Taidan sen käräyttää poliisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa113170Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.122178Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1181792Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus101166Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn1501051Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R4501002- 36823
- 54758
- 67711
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.30685