tukioppilas

ilmottauduin tukioppilaaksi ja mut valittiin mutta en haluakkaan olla mutta ilmoitin siitä vähän myöhään niin onko mun pakko olla tukioppilas vaikka en haluu vastatkaa
1269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei ole pakko. Millä sinut siihen hommaan pakotettaisiin, jos et suostukaan sitä tekemään?

Se, että perut homman näin lähellä koulujen alkua on kyllä aika ikävä temppu, koska varallesi saattaa olla jo tehty jotain suunnitelmia tms. Sinuun ei välttämättä uskalleta enää luottaa tulevaisuudessa niin helposti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ilmottauduin tukioppilaaksi ja mut valittiin mutta en haluakkaan olla mutta ilmoitin siitä vähän myöhään niin onko mun pakko olla tukioppilas vaikka en haluu vastatkaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu