Niin makaa kuin petaa

Anonyymi

Voiks sulle käydä niin?

30

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tottahan toki. Yksin maatessa lakanat ei rypisty 🤗

    • Anonyymi

      Kaikille käy niin, ennemmin tai myöhemmin.

    • Anonyymi

      Ei käy, olen kunnollinen mies kiltti ja uskollinen.

      • Anonyymi

        Hah 😂😂😂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hah 😂😂😂

        Olen, mitäs naurat?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen, mitäs naurat?

        Toki itselleen voi kukin uskotella mitä haluaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toki itselleen voi kukin uskotella mitä haluaa

        Tässä tyyppi: Pessimisti ei pety.


    • Anonyymi

      Totta kai, sehän on väistämätöntä jos ylipäätään mitään päätöksiä, isoja tai pieniä, elämässäsi teet.
      Kaikista päätöksistä ja teoista on seuraus,
      sitä ei voi välttää ennenkuin haudassa ja vielä kuolemasi jälkeenkin monet päätöksesi ja tekosi jäävät elämään jälkeenjääneissä ellet elä ihan täysin erakkona eristettynä kokonaan muusta maailmasta.
      Siksi kannattaa aina harkita ja punnita tekojaan ja niitten seurauksia.

    • Petaan hyvin, makaan hyvin ja nukun hyvällä omallatunnolla. ; )

    • Anonyymi

      Olisi hyvä jos niin kävisi, koska kilttinä ja kunnollisena miehenä ansaitsen vain positiivisia asioita tapahtuvan minulle. Siispä jos maailmassa olisi oikeudenmukaisuutta niin voittaisin lotossa ja saisin nuoren ja kauniin tyttöystävän.

      • Anonyymi

        Hyviä asioita tapahtuu vain, jos antaa niille mahdollisuuden.
        Ruikuttaminen estää asioiden tapahtumisen.

        Jos on oikeasti hyvä, sitä ei tarvitse ääneen sanoa, ihmiset huomaavat sen kyllä. Jotkut käyttävät hyväkseen, joku arvostaa. Kuitenkin se huomataan.

        Minulle avioerossa todettiin, etten varmastikaan saa ketään. No löysin oikean rakkauden alle kuukaudessa, kun annoin mahdollisuuden. Hän on vähän liian hyvä ihmiseksi, muuten täydellinen.

        Jo vuosia sitten mun annettiin ymmärtää TE-keskuksessa, olevani vaikeasti työllistettävä. Kuitenkin esim. korona-aikaan pahin alan lama keväällä. Oma työpaikkanikin meni alta. Suurinosa väestä työttömänä, mulle soitettiin... Pääsisitkö mitenkään töihin?
        Toinen työtarjous tuli kuukauden päästä, mut en halunnut vaihtaa, koska tiedän nykyisessä työssäni olevani sopivan arvostettu. TYö on rankkaa, koska teemme hyvää tulosta, mut hauskaa ja tekee hyvää itsetunnolle. Pomo on paras mahdollinen. Entinen työkaverini. TYö kannattaa aina tehdä hyvin. Pyrkiä parempaan. Ei puhumalla, ei kehumalla, ei vertailemalla, vaan tekemällä. Siten niitä hyviä asioita alkaa tapahtumaan.

        Se vaatii myös luopumista. Itse poistin pahantahtoiset ihmiset elämästäni. Niitä lähtikin liuta. Mut se on ainoa tapa selvitä.


    • Anonyymi

      Jos juo viinaa baarissa niin varmasti petaa itsensä naisen kanssa yhteen. Viinaa juomalla naisiin tutustuu ja jos ette juo viinaa niin olettekin yksin.

      t viinamies

    • Anonyymi

      Huh, mä petaan sängyn todella huonosti, jos ollenkaan. Makaankin siis huonosti, jos ollenkaan.

    • Anonyymi

      Huomenta😊. Olet oikeassa niin kuin aina. Minä itse kuitenkin lopulta olen vastuussa omista teoistani, vaikka sitä on niin vaikea myöntää. Olen siis ansainnut kohtaloni.
      Mietin tuossa juuri, että minun ihastumiseni on mennyt ohi. En tunne olevani ihastunut ja tiedän, että haluan mieheni. Hänenkään kanssaan ei aina ole helppoa mutta hänen kanssaan haluan elää. Sinut haluaisin ystäväksi. Olisit erinomainen ystävä, suorastaan aarre ystävänä. Onko se mahdollista? Mitä se vaatisi? Etkö usko, että voisin olla vain ystävä. Mielestäni pystyisin olemaan ystävä enkä yrittäisi iskeä sinua. Olen päättänyt, että kaikenlaiset ihastukset ovat minulle taakse jäänyttä elämää. Olenhan tämän prosessin nyt läpikäynyt. Tajuan nyt paremmin, mitä ihastuminen voi saada aikaan.
      Mieti asiaa ja minulle olisi tosiaan kunnia-asia saada sinut ystäväksi. Minäkin osaan olla hyvä ystävä. Meistä kuuluu tulla ystävät. Uskothan sinä sen?

      • Anonyymi

        Enpä tiedä. Miehesi voisi olla erimieltä ja mun vaimo lähtis heti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enpä tiedä. Miehesi voisi olla erimieltä ja mun vaimo lähtis heti.

        Mieti nyt kuitenkin vielä. Mieheni hyväksyisi sinut, kun selittäisin tilanteen. Kertoisin, miten mahtava ystävä olisit myös ehkä hänelle.
        Kypsyttele asiaa. Tiedän, että sinusta saisin maailman parhaan ystävän👍😊


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mieti nyt kuitenkin vielä. Mieheni hyväksyisi sinut, kun selittäisin tilanteen. Kertoisin, miten mahtava ystävä olisit myös ehkä hänelle.
        Kypsyttele asiaa. Tiedän, että sinusta saisin maailman parhaan ystävän👍😊

        Meidät on tarkoitettu ystäviksi😊. Usko minua. Jos meidät olisi tarkoitettu pariksi olisimme vapaat, samanikäiset ym. Minä kaipaan ystävää. Minulla on parhaan ystävän puute.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meidät on tarkoitettu ystäviksi😊. Usko minua. Jos meidät olisi tarkoitettu pariksi olisimme vapaat, samanikäiset ym. Minä kaipaan ystävää. Minulla on parhaan ystävän puute.

        Paskan vidud mitään ystävää kaipaa, yrität vaan tuolla tekosyyllä päästä lähietäisyydelle. Ei onnistu


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paskan vidud mitään ystävää kaipaa, yrität vaan tuolla tekosyyllä päästä lähietäisyydelle. Ei onnistu

        En oikeasti yritä mutta hyvä on. Kunnioitan päätöstäsi. En väkisin yritä enää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En oikeasti yritä mutta hyvä on. Kunnioitan päätöstäsi. En väkisin yritä enää.

        Poistun palstalta. Ei minulla ole enää syytä olla täällä. Hyvää jatkoa.


    • Anonyymi

      Toivottavasti ei käy niin kuin, joku pahantahtoinen toinen ihminen minut voisi kokea, kun haluaa käytökseni kokea väärin. En ole hänelle mieleinen, muuten en voi hänen käytöstään minua kohtaan ymmärtää. Ikäviä yllätyksiä ollut menneessä.

      Ymmärrys tai väärin ymmärrys, sehän on paljon kiinni toisen ihmisen kokemasta ja paljon myös siitä, mitä on kokenut jo menneessä. Eli mielikuvat voivat mennä vinksalleen, jos on pahoja kokemuksia historiassa ja mieltään sen kautta ihmisiä samoiksi? Näin itse koen.

    • Anonyymi

      Karma 👆

    • Anonyymi

      Silleen käy alkeisvoimiin tyytyneille.

    • Kyllä, näin on tähän asti käynyt ja tulee käymään jatkossakin.
      Sitä saa mitä tilaa..

    • Anonyymi

      Pahantahtoisuus ei johda yleensä mihinkään hyvään. Kärjistämiset etäännyttää ja jättää aina jäljen mieleen, muutokset vaatii ymmärrystä molemmilta. Pahalla ei saa hyvää, ainakaan pysyvämpää hyvää. Uskomuksia vaikea muuttaa, jollei löydy hyviä perusteluja niille?

    • Anonyymi

      Aina ennen nukkumaan menoa kun vaihtaa puhtaat lakanat ja uuden tyynyn niin makaa hyvin, kun on pedannut pedin hyvin.

    • Anonyymi

      Tulipa tästä mieleen, että lakanat pitäis vaihtaa. paska..

      • Anonyymi

        Miten se sinne tuli, ripuli? Paha juttu :(


    • Anonyymi

      En petaa sänkyä, makaan siinä kyllä.

    • Anonyymi

      Kyllä varmaan, mutta vain omalla sohvalla. Muitten sohvat ja petaamiset asia erikseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      39
      4208
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      242
      4032
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      135
      3138
    4. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      16
      3041
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      3004
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      73
      2726
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      98
      2463
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      120
      2095
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      45
      2015
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      24
      1780
    Aihe