Vili voittoon

Viliä on sorsittu talossa, joten eikös se ole oikein, että Vili voittaisi, ei talossa taida parempiakaan voittaja ehdokkaita olla, kun Marko lähti.
30153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Samaa mieltä, ainoa mies talossa, Julia myös kelpaa voittajaksi.

Äänestä
  • Näin on!

    Äänestä

Jos voittaja ei sattuis olemaan O-P niin vaihtoehdoksi olisi Vili.
Turhaan Viliä mollataan. Mies ihan paikallaan.

Äänestä

Vili v...ttuun taas ensi sunnuntaina.
Tai taas se tyypillinen. "Mitä mitä tilanne muuttui juuri viime minuutilla kun vili oli ensin saanut vain yhden prosentin ääniä saikin hän niitä juuri lopussa 258 prosenttia."

Äänestä

Mikäs vika Vilissä on. Miehinen komea mies. Tietää mitä tekee, eikä tanssi toisten pillin mukaan.
Vilillä on yhtä hyvä mahdollisuus voittoon, kuin muillakin.

Äänestä

Talon väki äänestää Vilin ulos, ei siinä sen kummenpaa. Joel voittaa, naisäänestäjät pitävät siitä huolen.

Äänestä
  • Joel on ihan hyvä voittaja mut oma suosikkini on Paula. Mut kuten sanoit naiset äänestävät enemmän niin siksi Paula ei valitettavasti pärjää lopussa Joelille.
    Vili pois sunnuntaina. Yök!

    Äänestä

  • Jos naiset äänestää voittajaa se on ehdottomasti Vili fiksuin siistein ja komein.Ei naiset tykkää noista suttuisista röhöttäjistä ,naiset vaatii siisteyttä .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos naiset äänestää voittajaa se on ehdottomasti Vili fiksuin siistein ja komein.Ei naiset tykkää noista suttuisista röhöttäjistä ,naiset vaatii siisteyttä .

    Naisten tykkää miehistä jotka saa heidän nauramaan. Onko Vili saanut teitä missään tilanteessa nauramaan? Minua ei, tosin Joel on monasti :DD Vili pilasi tsäänssit läyhäämällä Timolle. Vili lähtee tänään kotiin.

    Äänestä

Kyllä se on O-P voittaja, jos Vili ei ole.

Äänestä
  • Julia jos ei Vili.

    Äänestä

Älä unta nää, ei Vilillä ole niin paljon ystäviä jotka uhraisvat rahansa äänestykseen. Olli-Pekkalla on yhtäviä ja tullut vielä lisää muitakin jotka näkee voiton hänelle suotavan.

Äänestä
  • Ei pultsareilla ole varaa äänestää, tuskin kännykkääkään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei pultsareilla ole varaa äänestää, tuskin kännykkääkään.

    Hävetä anonyymi....vuosi on 2020 ei 1959

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hävetä anonyymi....vuosi on 2020 ei 1959

    Miksi pultsarit laittaisi vähät rahansa jonkun roskisdyykkarin voittoon, ei se niille tarjoile kumminkaan. Hankkiikin hyvin roskilla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei pultsareilla ole varaa äänestää, tuskin kännykkääkään.

    No, no eipäs ylvästellä. Työssä käyvä ja verotuloja yhteiskuntaan antava. O-P nauttii monen kannatuksesta.

    Äänestä

  • OP on tyhjännauraja, ei tuota muuta kuin huutonaurua, Ei siis itse ole hauska vaan muut hänet saa nauramaan. Joelilla on tilannetajua huumorin suhteen. Joelin huumori on aitoa ei sellaista päälleliimattua kuin muilla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    OP on tyhjännauraja, ei tuota muuta kuin huutonaurua, Ei siis itse ole hauska vaan muut hänet saa nauramaan. Joelilla on tilannetajua huumorin suhteen. Joelin huumori on aitoa ei sellaista päälleliimattua kuin muilla.

    Tyhjän hihittänien on hiipivän hulluuden merkki, sopii hyvin jooeliin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hävetä anonyymi....vuosi on 2020 ei 1959

    Hävetä sinä itse. Totta suomesa.

    Äänestä

Kyllä Vilillä äänestäjiä on. Tottakai kurikkalaiset kannustaa omaa poikaansa.
Mutta kannattaako nyt äänestää pois, koska tuskin voittoon asti menee.

Äänestä

Vili on ihan Ok ainakin verrattuna Paulaan ja Olli-Pekkaan. Vili ei läyhää ja kieroile selän takana. Eikä ole ottanut ketään silmätikukseen kuten OP ja Paula ovat ottaneet Kristiinan.

Voittaja saisi olla Joel, Julia tai Vili. Jopa Arttu ja Krisse ovat parempia vaihtoehtoja kuin OP ja Paula. Ei ilkeitä selkäänpuukottajia voittoon!

Äänestä
  • Se on peli oletko anonyymi tajunnut

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se on peli oletko anonyymi tajunnut

    Peliä voi pelata myös olemalla rehti ja suora. Esimerkkeinä Suomen aiemmilta BB-kausilta ovat Perttu ja se pienikokoinen Sari alkuvuosilta. Kumpikaan ei läyhännyt eikä kieroillut selän takana. Kumpikin puhui suoraan asianosaisille, jos oli sanomista. Rehteinä ja reiluinakin olivat riittävän mielenkiintoisia persoonia. Kumpaakin yleisö rakasti ja kumpikin sai ansaitun, ylivoimaisen voiton.

    Äänestä

  • "..Vili ei läyhää ja kieroile selän takana. Eikä ole ottanut ketään silmätikukseen .."

    - eikö ees Timoa.. ? Salli mun nauraa!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    "..Vili ei läyhää ja kieroile selän takana. Eikä ole ottanut ketään silmätikukseen .."

    - eikö ees Timoa.. ? Salli mun nauraa!

    Vili ei hauku ketään selän takana vaan laukoo kaikille päin naamaa. Ja tasapuolisesti kaikille. Ei valitse talon pienintä ja nuorinta ja mustamaalaa ja sulje häntä porukan ulkopuolelle. Kuten tekee OP ja Paula.

    Miksi Timo veti sellaiset herneet yhdestä kännisestä kukkoilusta! Olisi antanut mennä toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos niin saattaisi olla kauden voittaja. Vili vielä pyysi anteeksi Timolta myöhemmin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    "..Vili ei läyhää ja kieroile selän takana. Eikä ole ottanut ketään silmätikukseen .."

    - eikö ees Timoa.. ? Salli mun nauraa!

    Vili sanoi mitä kaikki ajatteli, timo otti nokkiinsa ja yritti saada muilta suosiota räksyttämällä myöhemmin Vilille täysin aiheetta, mutta kävikin huonosti.

    Äänestä

Nyt ei ole mitään järkeä äänestää Viliä pois, koska se finaalissa ei ole uhka.
Vaan kuten Sainio sanoi, joku vanha asukas, silloin on paljon parempi mahdollisuus sillä voittoon, joka on todellinen suosikki.
Ja eihän katsojia pahemmin ole Vili ärsyttänyt, vaan talossa olijoita.
Siksi Vili finaaliin.

Äänestä

Op läyhää ja puhuu kaiken aikaa selän takana pahaa toisista. Miten aikuinen ”mies” voi olla noin lässykkä , hyi olkoon.

Äänestä

Maailman turhin ohjelma.

Äänestä
  • Tästä olen samaa mieltä. Miksi aloinkin katsoa😂

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Viliä on sorsittu talossa, joten eikös se ole oikein, että Vili voittaisi, ei talossa taida parempiakaan voittaja ehdokkaita olla, kun Marko lähti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu