Tennistä Chiang Maissa.

Tasoitus on kelpo mittari golfarin pelitaidon määrittämiseksi, eli golffarit tarvitsee keskenään tasoituksia, että tumpelompikin kokee olevansa GolfAri.

Tennis on kahden pelaajan ns. kaksinpeli tai kahden kaksihenkisen joukkueen ns. nelinpeli, mutta voi myös pelata kolme henkilöä, kuten me kitaran muotoisen ja pojan muodostaen vastapelurit minua vastaan, se on mukavaa perheen yhteispuuhaa, kun on läsnä, eikä lapsi etäkasvatuksessa.
Tätähän voisi hieman verrata tuohon Pattayan rakkaiden kaikkien normaali heteroiden tasoitusjärjestelmäänkin, jos niin tahtoo tulkita.

Pattayan palstamatkailussa harjoitetaan myös varsin verrannollista pelailua, eli massiivisella rakkaiden tumputtajaryhmällä haaveilluusiomatkaillaan.

Mutta takaisin tähän urheilullisempaan aiheeseen.

Ohessa perheemme vaatimattomat, halvat ja kirppikseltä ostetut mailat ja koska Neitimme luonnollisesti omistaa kalliiden golftossujensa lisäksi kullitettuja golfmailoja, niin olisi mukava nähdä niistä valokuva taustalla käsin kaiverretut Thaimaan korkeatasoisimmat portaan kaiteet.

https://aijaa.com/LvNNA8

Ps. Tuolla toisaalla Neitokaisen asiamies esitti kiinnostuksensa nähdä minut uimassa, joten tervetuloa tänne Chiang Maihin nyt kun molemmat tumput on Thaimaassa, ei tarvita muuta kuin että Neiti Valokuvamuisti miehistyy, niin voimme uida vaikka kaikki kolme yhtäaikaa, kun eteerisen kaunis vaimoni tarjoilee meille laatujuomaa.

17

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näyttää olevan tuo Thaimaa kauneimmillaan tähän aikaan vuodesta.

    • Anonyymi

      Ajattelin itekkin mennä penkomaan ullakolle vanhoja varusteita. Hukassa on isäukon tekemiä astioita ja koriste-esineitä. Ainakin neljä bägiä on vanhoja mailoja.
      Siellä on ainakin 200 vuotta vanha kirstu, joka on tapetoitu sisäpuolelta ja metalliosat on hyvin taitavaa työtä. Luin artikkelin puoli vuotta sitten kuinka joku oli sattumalta nähnyt uutisissa Kiinan keisarin lahjaksi saamasta kirstusta kuvan. Heille oli tullut mieleen omissa nurkissa lojuva kirstu kovin samanlaisena. Kävi ilmi että se kotinurkassa lojuva kirstu oli 8 miljoonan euron arvoinen.

      • Anonyymi

        Mene ihmeessä ullakolle, sieltä voi löytyä vaikka kivikokoelma ja paljon samuraimiekkoja.


    • Anonyymi

      Ikävästi on tuo wilsonin photoshoppaus mennyt pieleen kun on tuo varsi jäänyt noin lyhyeksi tai sitten maila on ollut kääpiöllä.

      • Tätäkö tarkoitat? Se on maila jolla lapset aloittelevat yleensä ja lapset todellakin on pienempiä kuin aikuiset, vaikka sinä koet heidät kääpiöiksi.

        https://aijaa.com/sD4kHJ


      • Anonyymi
        SENSSU kirjoitti:

        Tätäkö tarkoitat? Se on maila jolla lapset aloittelevat yleensä ja lapset todellakin on pienempiä kuin aikuiset, vaikka sinä koet heidät kääpiöiksi.

        https://aijaa.com/sD4kHJ

        Lasten tennismaila siis täällä Thaimaassa. Varmaan myös numballa on samanlainen täällä Thaimaassa lasten kaukoputken ja hindunorsun lisäksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lasten tennismaila siis täällä Thaimaassa. Varmaan myös numballa on samanlainen täällä Thaimaassa lasten kaukoputken ja hindunorsun lisäksi.

        Tuhkamunilla kuten sinulla ei ole lapsien tavaroita koska ei ole lapsiakaan ja siitä kiittää koko ihmiskunta ja varsinkin maalaiskyläsi asukkaat.


    • Anonyymi

      Laitas nyt potikka niitä yhteystietojasi, että päästään asuntokaupoille, äläkä vaiha puheenaiheita. Apina.

    • Anonyymi

      Heppu ei ole pelkkä arvovaltainen karatesensei vaan myös Wimbledon-voittaja. Voimmeko alkaa kutsua sinua Chiang Main Wilsoniksi? Ei ole tapana kuljetella Suomesta aikuisten lasten lapsuuden leluja thaikkulaan kyllä minullakaan. Olisihan se pikkuisen perverssiäkin sellainen. Pattayalla asustelee kylläkin yksi taksimies joka toi Suomesta hellan, mikron ja leivänpaahtimen tullessaan. Sellaista ei kutsuta säästämiseksi vaan mielenterveysongelmaksi.

      • Anonyymi

        Jos sinun lapsesi on tullut aikuisiksi lapsiksesi lapsena, niin ymmärrän toki että he ovat voimasukusi ylpeys kaikessa mitä tekevät, kuten isänsä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos sinun lapsesi on tullut aikuisiksi lapsiksesi lapsena, niin ymmärrän toki että he ovat voimasukusi ylpeys kaikessa mitä tekevät, kuten isänsä.

        Voi Hesus tuota luetun ymmärtämisen taitoasi... Miten ikimaailmassa olet selvinnyt peruskoulusta ulos aikoinaan??


    • Anonyymi

      Et sitten muuta keksinyt alkaa vääntämään riitaa kuin golfista ja sinulla on hauskaa kun olet googlannut mitä on tasoitus? Maailmassa on 64 miljoonaa rekisteröitynyttä golfaajaa ja heillä jokaisella on tasoitus. Myös ammattilaisilla. Mutta ammattilaiskisat pelataan ilman tasoitusta. Vaikka monet ammattilaiset pelaavat usein kisoissa alle parin, niin silti kenenkään tasoitus ei ole miinusmerkkinen.
      Tiger Woodsilla tasoitus on läpi uran pyörinyt 6 paikkeilla. (tasoitukseen lasketaan viimeiset 20 kierrosta)

      Minun tasurini on siellä 9 paikkeilla ollut pitkään. Jos joutuisin pelaamaan sellaisissa olosuhteissa kuin ammattilaiset ja takimmaiselta teeltä, niin tasurini voisi olla 20 paikkeilla. Heitetään elävästä elämästä esimerkki. Tasoitukseni oli niihin aikoihin jotakin 16, kun pelasin Irlannissa juuri käydyn Tourin jälkeisissä olosuhteissa kierroksen Port Marnockin kentällä.
      Omaan tasoitukseen päästäkseni minun olisi pitänyt selvittää kenttä 90 lyönnillä. Löin kuitenkin kierroksen aikana 124 kertaa, joten sen kierroksen tasoitukseni oli 50, joka on juuri aloittaneen surkean aloittelijan tasoa.

      Paras kierrokseni on kentän par plus 1. Mutta tasoitus lasketaan yhteen 20 viimeisestä kierroksesta, kuten kerroin. Minä luulen että tuo aloittajan "tennisharrastus" on jäänyt mailanhankintaan joskus 1999, jolta vuodelta nuo mailat on suurinpiirtein kotoisin.

      GolfAri

      • Anonyymi

        Aloittajahan kertoi mailojensa olleen halvat ja kirppikseltä, onko kaikki golffarit kaltaisiasi yhden urheilun kumartajia, miten on kullitetut rapunkaiteeseen nojaamaan ... aha .... ok.


    • Anonyymi

      Golf, alkoholi, välineurheilu ja itseään täynnä oleminen poksahduspisteeseen asti kuuluvat olennaisesti yhteen.

      • Anonyymi

        No se on Puppe tässä terve pitkästä aikaa, minähän olen sen Thailadyn vuokraisäntä tai siis vuokraaja ja olen urheilullinen.
        Kolffi on prässihousujen liikuntaa jota voi verrata tamponin kelluntaan ja kilpikonnan juoksuun, eikä mitään urheilua ja jos toisin joku väittää niin koronapelaaminenkin on urheilua, jopa Uno-korttipeli ja bingo.
        Puppen urheiluun joka on yhtä tehokasta, kuuluu alkoholin juonti kuten mailapojillakin ja välineenä oma elin, sekä Pattayan kolffareillekin ominainen pröystäily, koska rahhaa on kuin Krunikan Vilillä.
        Pippelis Puppelis Pattis.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No se on Puppe tässä terve pitkästä aikaa, minähän olen sen Thailadyn vuokraisäntä tai siis vuokraaja ja olen urheilullinen.
        Kolffi on prässihousujen liikuntaa jota voi verrata tamponin kelluntaan ja kilpikonnan juoksuun, eikä mitään urheilua ja jos toisin joku väittää niin koronapelaaminenkin on urheilua, jopa Uno-korttipeli ja bingo.
        Puppen urheiluun joka on yhtä tehokasta, kuuluu alkoholin juonti kuten mailapojillakin ja välineenä oma elin, sekä Pattayan kolffareillekin ominainen pröystäily, koska rahhaa on kuin Krunikan Vilillä.
        Pippelis Puppelis Pattis.

        Melko sairasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Melko sairasta.

        Puppe pistää pataan melko helposti joten pysy puskissasi pupu.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      265
      4255
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      119
      2329
    3. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      52
      2277
    4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      82
      2214
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      130
      2178
    6. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      236
      1993
    7. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      75
      1832
    8. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      97
      1658
    9. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      398
      1322
    10. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      151
      1271
    Aihe