Tennistä Chiang Maissa.

Tasoitus on kelpo mittari golfarin pelitaidon määrittämiseksi, eli golffarit tarvitsee keskenään tasoituksia, että tumpelompikin kokee olevansa GolfAri.

Tennis on kahden pelaajan ns. kaksinpeli tai kahden kaksihenkisen joukkueen ns. nelinpeli, mutta voi myös pelata kolme henkilöä, kuten me kitaran muotoisen ja pojan muodostaen vastapelurit minua vastaan, se on mukavaa perheen yhteispuuhaa, kun on läsnä, eikä lapsi etäkasvatuksessa.
Tätähän voisi hieman verrata tuohon Pattayan rakkaiden kaikkien normaali heteroiden tasoitusjärjestelmäänkin, jos niin tahtoo tulkita.

Pattayan palstamatkailussa harjoitetaan myös varsin verrannollista pelailua, eli massiivisella rakkaiden tumputtajaryhmällä haaveilluusiomatkaillaan.

Mutta takaisin tähän urheilullisempaan aiheeseen.

Ohessa perheemme vaatimattomat, halvat ja kirppikseltä ostetut mailat ja koska Neitimme luonnollisesti omistaa kalliiden golftossujensa lisäksi kullitettuja golfmailoja, niin olisi mukava nähdä niistä valokuva taustalla käsin kaiverretut Thaimaan korkeatasoisimmat portaan kaiteet.

https://aijaa.com/LvNNA8

Ps. Tuolla toisaalla Neitokaisen asiamies esitti kiinnostuksensa nähdä minut uimassa, joten tervetuloa tänne Chiang Maihin nyt kun molemmat tumput on Thaimaassa, ei tarvita muuta kuin että Neiti Valokuvamuisti miehistyy, niin voimme uida vaikka kaikki kolme yhtäaikaa, kun eteerisen kaunis vaimoni tarjoilee meille laatujuomaa.

17

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näyttää olevan tuo Thaimaa kauneimmillaan tähän aikaan vuodesta.

    • Anonyymi

      Ajattelin itekkin mennä penkomaan ullakolle vanhoja varusteita. Hukassa on isäukon tekemiä astioita ja koriste-esineitä. Ainakin neljä bägiä on vanhoja mailoja.
      Siellä on ainakin 200 vuotta vanha kirstu, joka on tapetoitu sisäpuolelta ja metalliosat on hyvin taitavaa työtä. Luin artikkelin puoli vuotta sitten kuinka joku oli sattumalta nähnyt uutisissa Kiinan keisarin lahjaksi saamasta kirstusta kuvan. Heille oli tullut mieleen omissa nurkissa lojuva kirstu kovin samanlaisena. Kävi ilmi että se kotinurkassa lojuva kirstu oli 8 miljoonan euron arvoinen.

      • Anonyymi

        Mene ihmeessä ullakolle, sieltä voi löytyä vaikka kivikokoelma ja paljon samuraimiekkoja.


    • Anonyymi

      Ikävästi on tuo wilsonin photoshoppaus mennyt pieleen kun on tuo varsi jäänyt noin lyhyeksi tai sitten maila on ollut kääpiöllä.

      • Tätäkö tarkoitat? Se on maila jolla lapset aloittelevat yleensä ja lapset todellakin on pienempiä kuin aikuiset, vaikka sinä koet heidät kääpiöiksi.

        https://aijaa.com/sD4kHJ


      • Anonyymi
        SENSSU kirjoitti:

        Tätäkö tarkoitat? Se on maila jolla lapset aloittelevat yleensä ja lapset todellakin on pienempiä kuin aikuiset, vaikka sinä koet heidät kääpiöiksi.

        https://aijaa.com/sD4kHJ

        Lasten tennismaila siis täällä Thaimaassa. Varmaan myös numballa on samanlainen täällä Thaimaassa lasten kaukoputken ja hindunorsun lisäksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lasten tennismaila siis täällä Thaimaassa. Varmaan myös numballa on samanlainen täällä Thaimaassa lasten kaukoputken ja hindunorsun lisäksi.

        Tuhkamunilla kuten sinulla ei ole lapsien tavaroita koska ei ole lapsiakaan ja siitä kiittää koko ihmiskunta ja varsinkin maalaiskyläsi asukkaat.


    • Anonyymi

      Laitas nyt potikka niitä yhteystietojasi, että päästään asuntokaupoille, äläkä vaiha puheenaiheita. Apina.

    • Anonyymi

      Heppu ei ole pelkkä arvovaltainen karatesensei vaan myös Wimbledon-voittaja. Voimmeko alkaa kutsua sinua Chiang Main Wilsoniksi? Ei ole tapana kuljetella Suomesta aikuisten lasten lapsuuden leluja thaikkulaan kyllä minullakaan. Olisihan se pikkuisen perverssiäkin sellainen. Pattayalla asustelee kylläkin yksi taksimies joka toi Suomesta hellan, mikron ja leivänpaahtimen tullessaan. Sellaista ei kutsuta säästämiseksi vaan mielenterveysongelmaksi.

      • Anonyymi

        Jos sinun lapsesi on tullut aikuisiksi lapsiksesi lapsena, niin ymmärrän toki että he ovat voimasukusi ylpeys kaikessa mitä tekevät, kuten isänsä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos sinun lapsesi on tullut aikuisiksi lapsiksesi lapsena, niin ymmärrän toki että he ovat voimasukusi ylpeys kaikessa mitä tekevät, kuten isänsä.

        Voi Hesus tuota luetun ymmärtämisen taitoasi... Miten ikimaailmassa olet selvinnyt peruskoulusta ulos aikoinaan??


    • Anonyymi

      Et sitten muuta keksinyt alkaa vääntämään riitaa kuin golfista ja sinulla on hauskaa kun olet googlannut mitä on tasoitus? Maailmassa on 64 miljoonaa rekisteröitynyttä golfaajaa ja heillä jokaisella on tasoitus. Myös ammattilaisilla. Mutta ammattilaiskisat pelataan ilman tasoitusta. Vaikka monet ammattilaiset pelaavat usein kisoissa alle parin, niin silti kenenkään tasoitus ei ole miinusmerkkinen.
      Tiger Woodsilla tasoitus on läpi uran pyörinyt 6 paikkeilla. (tasoitukseen lasketaan viimeiset 20 kierrosta)

      Minun tasurini on siellä 9 paikkeilla ollut pitkään. Jos joutuisin pelaamaan sellaisissa olosuhteissa kuin ammattilaiset ja takimmaiselta teeltä, niin tasurini voisi olla 20 paikkeilla. Heitetään elävästä elämästä esimerkki. Tasoitukseni oli niihin aikoihin jotakin 16, kun pelasin Irlannissa juuri käydyn Tourin jälkeisissä olosuhteissa kierroksen Port Marnockin kentällä.
      Omaan tasoitukseen päästäkseni minun olisi pitänyt selvittää kenttä 90 lyönnillä. Löin kuitenkin kierroksen aikana 124 kertaa, joten sen kierroksen tasoitukseni oli 50, joka on juuri aloittaneen surkean aloittelijan tasoa.

      Paras kierrokseni on kentän par plus 1. Mutta tasoitus lasketaan yhteen 20 viimeisestä kierroksesta, kuten kerroin. Minä luulen että tuo aloittajan "tennisharrastus" on jäänyt mailanhankintaan joskus 1999, jolta vuodelta nuo mailat on suurinpiirtein kotoisin.

      GolfAri

      • Anonyymi

        Aloittajahan kertoi mailojensa olleen halvat ja kirppikseltä, onko kaikki golffarit kaltaisiasi yhden urheilun kumartajia, miten on kullitetut rapunkaiteeseen nojaamaan ... aha .... ok.


    • Anonyymi

      Golf, alkoholi, välineurheilu ja itseään täynnä oleminen poksahduspisteeseen asti kuuluvat olennaisesti yhteen.

      • Anonyymi

        No se on Puppe tässä terve pitkästä aikaa, minähän olen sen Thailadyn vuokraisäntä tai siis vuokraaja ja olen urheilullinen.
        Kolffi on prässihousujen liikuntaa jota voi verrata tamponin kelluntaan ja kilpikonnan juoksuun, eikä mitään urheilua ja jos toisin joku väittää niin koronapelaaminenkin on urheilua, jopa Uno-korttipeli ja bingo.
        Puppen urheiluun joka on yhtä tehokasta, kuuluu alkoholin juonti kuten mailapojillakin ja välineenä oma elin, sekä Pattayan kolffareillekin ominainen pröystäily, koska rahhaa on kuin Krunikan Vilillä.
        Pippelis Puppelis Pattis.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No se on Puppe tässä terve pitkästä aikaa, minähän olen sen Thailadyn vuokraisäntä tai siis vuokraaja ja olen urheilullinen.
        Kolffi on prässihousujen liikuntaa jota voi verrata tamponin kelluntaan ja kilpikonnan juoksuun, eikä mitään urheilua ja jos toisin joku väittää niin koronapelaaminenkin on urheilua, jopa Uno-korttipeli ja bingo.
        Puppen urheiluun joka on yhtä tehokasta, kuuluu alkoholin juonti kuten mailapojillakin ja välineenä oma elin, sekä Pattayan kolffareillekin ominainen pröystäily, koska rahhaa on kuin Krunikan Vilillä.
        Pippelis Puppelis Pattis.

        Melko sairasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Melko sairasta.

        Puppe pistää pataan melko helposti joten pysy puskissasi pupu.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      12
      4719
    2. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      85
      4231
    3. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      232
      3480
    4. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      105
      3045
    5. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      34
      2586
    6. 24
      1931
    7. Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"

      "– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri
      Maailman menoa
      6
      1759
    8. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      88
      1634
    9. Mikä on pahinta

      Mitä kaivattusi voisi tehdä sinulle?
      Ikävä
      222
      1603
    10. Pyydän anteeksi etten osannut ratkaista

      Mitään muuta kuin lähtemällä. Et oikein tullut vastaan etkä kuunnellut. Tuntui että minun piti koittaa sopia ja sovitell
      Ikävä
      66
      1520
    Aihe