Surunvalittelut brittiläiselle ystävälle

Anonyymi

Brittiläiseltä ystävältäni kuoli mies viime syksynä. Tein hänelle ihanan adressin johon kirjoitin että Warm part taking. Ja että I take part to your man's sorrow.

Hautajaisissa en päässyt koronan vuoksi käymään. Adressin lähetin syksyllä. Mutta nyt olen menossa käymään hänen luonaan. Voinko vielä viedä esim kukkakimpun kanssa kortin johon kirjoitan I take part. Vai mitä korttiin voisi kirjoittaa, sillä olenhan yhdesti jo osanottoni ilmaissut?

1

66

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ajattelen että ei ole väärin, vaikka uudelleenkin kirjoitat, mutta voithan sanoa sen kun näette. Olen menettänyt äitini tammikuussa ja suren vielä kovasti. Uskon että ystäväsi arvostaa sitä että hänen ystävänsä ymmärtää että suru kestää pitkään. Minun ystäväni ihmetteli että vieläkö Mi nä suren. Terapiassa sanottiin, että suru voi kestää vuodenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      141
      5948
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      428
      2933
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      148
      2887
    4. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2294
    5. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      20
      2161
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      76
      1441
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      13
      1182
    8. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1112
    9. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      53
      1030
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      87
      972
    Aihe