Sansung Galaxy S 3 19305

Hei.
Osaisko kukaan neuvoa tyhmää.
Saako Samsung Galaxy S 3:sen päivitettyä uudempaa käyttöjärjestelmaa kuin Adroid 4.2.2 Samoin voiko mitenkää päivittää Samsungin tabletin jossa on sama käyttöjärjestelmä. Olen jostakin kuullut että tavalla tai toisella onnistuisi. Kiitos
10191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • ...no ei tullut sekään linkki ehjänä. Elikkäs googletat vaan "samsung galaxy s3 latest update", niin löytyy kyllä kaiken karvaista infoa :)

    Äänestä

Kyseistä mallia ei enää tueta edes Custom rom puolelta. Eli ser romuun vaan menemään..

Äänestä
Aloittaja

Kiitoksia vastauksista. Paras laittaa romukoppaan.

Äänestä
  • Tuota S3 mallia tuettiin erittäin pitkään Lineage Os custom rom puolella. Siihen sai vielä jopa Android 7.1.2 version kun taas Samsungin alkuperäinen viimeisin Android oli siihen Android 4.3

    Äänestä

  • Hanki siihen antivirus/haittaohjelmia poistava ohjelma, vaikka avast niin uskallat käyttää puhelinta.

    Äänestä


  • Aloittaja

    Anonyymi kirjoitti:

    Tuota S3 mallia tuettiin erittäin pitkään Lineage Os custom rom puolella. Siihen sai vielä jopa Android 7.1.2 version kun taas Samsungin alkuperäinen viimeisin Android oli siihen Android 4.3

    Kiitoksia. Mielestäni löytyy vielä S3 malli, 3 eri versiona. Mahtaako löytyä suomen kielellä. Vielä kun osaisin tehdä tuon kokeilun. Kiitos t. mattijuha

    Äänestä

  • mattijuha kirjoitti:

    Kiitoksia. Mielestäni löytyy vielä S3 malli, 3 eri versiona. Mahtaako löytyä suomen kielellä. Vielä kun osaisin tehdä tuon kokeilun. Kiitos t. mattijuha

    Ei enää ole tuettua järjestelmää saatavilla ja on monimutkaista asentaa.

    Äänestä

4.4.4 eli kitkat oli viimonen virallinen päivitys, muistan hyvin kun josku6-7 vuotta sitten omistin kyseisen kännyn, ostin muuten 199 eurolla uutena, nykyään ei sampan n.s huippupuhelinta enää niin halvalla saa kuin käytettynä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mattijuha kirjoitti:

Hei.
Osaisko kukaan neuvoa tyhmää.
Saako Samsung Galaxy S 3:sen päivitettyä uudempaa käyttöjärjestelmaa kuin Adroid 4.2.2 Samoin voiko mitenkää päivittää Samsungin tabletin jossa on sama käyttöjärjestelmä. Olen jostakin kuullut että tavalla tai toisella onnistuisi. Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu