Toimiiko tämä sivusto enää ollenkaan?

Anonyymi

Niin mietin vaan, että toimiiko tämä sivusto enää ollenkaan? Surkeahan tämä on ja koko ajan surkeammaksi menee, se tiedetään. Mutta onko tämä nyt lakannut toimimasta kokonaan? Kuinka vaikeaa on pitää yhtä pahuksen keskustelupalstaa pystyssä?

24

1182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jatkan vielä sen verran, että kummallisen vähän kirjoituksia aihepiirien alla, aivan kuin läheskään kaikki eivät näkyisi.

    • Anonyymi

      Ja mainoksia on sikiintynyt jopa entiseen verrattuna ihan julmetusti, taitaapa olla kyse siitä, että sivuston toiminta on toissijaista näiden mainosten toimintaan verrattuna. Ahne on tämänkin sivuston ylläpitäjä :-P

      • Moi! Suomi24 on täysin mainosrahoitteinen, käyttäjilleen ilmainen palvelu. Mainoksien paikkoja ja määriä toki pohditaan siltä kannalta, että sivuston käyttö olisi mahdollisimman miellyttävää. Mainoksilla mahdollistetaan palvelun ylläpitäminen, joten ne ovat tärkeä osa kokonaisuutta.


      • Anonyymi
        Suomi24-kehitystiimi kirjoitti:

        Moi! Suomi24 on täysin mainosrahoitteinen, käyttäjilleen ilmainen palvelu. Mainoksien paikkoja ja määriä toki pohditaan siltä kannalta, että sivuston käyttö olisi mahdollisimman miellyttävää. Mainoksilla mahdollistetaan palvelun ylläpitäminen, joten ne ovat tärkeä osa kokonaisuutta.

        Siis silloinko mielestänne toimivuus ei ole ensisijaista!


    • Anonyymi

      Ei toimi paska mikä paska

      • Anonyymi

        Hyvä juttu kun ei toimi ja menkää töihin ja pois haukkumasta viattomia ihmisiä ja vuodesta toiseen!


      • Anonyymi

        Hyvä juttu kun ei toimi ja menkää töihin ja pois haukkumasta viattomia ihmisiä ja vuodesta toiseen!


    • Anonyymi

      Joo surkea on suomi24 nykyään, joskus aikanaan oli kohtaamispaikka ihmisille,ei ole enään ollut vuosiin ja huonompaan menee koko aika

    • Moikka! Haluaisitko kertoa hieman tarkemmin, mitkä asiat mielestäsi ovat surkeita ja miten niitä voisi parantaa? Kuulisimme mielellämme kehitysehdotuksia.

      • Anonyymi

        Mitäpä jos vaivautuisitte lukemaan tätä foorumia. Täällä niitä voivotteluja on ihan liikaakin.


      • Anonyymi

        Te ette reagoi, kun teille raportoi sääntöjen vastaisia kirjoituksia. Teitä ei haittaa, vaikka ylläpitämäänne palstaa käytetään yksityishenkilöön kohdistuvaan törkykampanjaan. Teille on ihan fine, jos joku kirjoittaa useiden vuosien ajan rasistisia viestejä. Te ette noudata omia sääntöjänne. Suhtaudutte käyttäjiin ylimielisesti, ettekä edes pyri rakentavaan keskusteluun kun teille kerrotaan epäkohdista.

        Mitä hyötyä tämän kirjoittamisesta oli? No ei tasan yhtään. Mikään ei muutu.


      • Anonyymi

        Mainoksia tulee koko ajan enemmän ja enemmän, niitä taitaa olla jo enemmän kuin varsinaista tekstiä. Nykyään on vielä koodattu niin, että addblokkeria käyttäessäkin jää tyhjät tilat mainosten kohdalle, mikä vaikeuttaa käyttöä. Tämä on tietenkin tarkoituskin, ymmärrän hyvin.

        Koko ajan enemmän kaikkea ylimääräistä härpäkettä, nämä trendaavat ketjut ja muut nostot, jotka vain sekoittavat näkymää ja hidastavat sivun toimintaa.

        Moderoinnin surkea taso.

        Puhelinumeron antamiseen pakottaminen. Puhelinnumero on sen verran yksityinen asia, että ei sitä halua tällaiselle epäluotettavalle toimijalle kuin Suomi24, antaa.

        Epälooginen toiminta edelliseen liittyen; kirjautuneena ei pysty näkemään mitään, jos ei suostu numeroa antamaan, mutta kirjautumatta näkee kaiken.

        Ja se ikuinen murheenkryyni chat-- jatkuvat toimintahäiriöt.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Te ette reagoi, kun teille raportoi sääntöjen vastaisia kirjoituksia. Teitä ei haittaa, vaikka ylläpitämäänne palstaa käytetään yksityishenkilöön kohdistuvaan törkykampanjaan. Teille on ihan fine, jos joku kirjoittaa useiden vuosien ajan rasistisia viestejä. Te ette noudata omia sääntöjänne. Suhtaudutte käyttäjiin ylimielisesti, ettekä edes pyri rakentavaan keskusteluun kun teille kerrotaan epäkohdista.

        Mitä hyötyä tämän kirjoittamisesta oli? No ei tasan yhtään. Mikään ei muutu.

        Tämä 👍 Todennäköisesti ne modet jotka täällä ihmisiä kiusaavat kuin ilmoituksiin ei puututa tai sääntöjen rikkomiseen. Käyttäjillä kyllä säännöt mutta ylläpitoa ei näköjään koske mitenkään!


    • Anonyymi

      Tuntuu toimivan, mitä valitat?

      • Anonyymi

        Chat toimi ollenkaan--osa tätä sivustoa sekin. Kaikki muu jumittaa, kommentteja katoaa kummasti, enemmän mainoksia kuin varsinaista tekstiä, moderointia ei ole siellä missä sitä tarvittaisiin.

        Mikä siinä on, että olipa puhe mistä tahansa, niin aika löytyy ihmisiä, joiden pitää vastata ilkeästi ja epäasiallisesti. Mitä hyötyä tuostakaan tölväisystä oli kenellekään?


    • Anonyymi

      Minulla S24 keskustelusivustot toimivat nopeasti ja mallikkaasti kaikki.

      • Anonyymi

        Nyt täytyykin ottaa pakkia toimivuudessa. Yksi virhe löytyy. Sekin on jopa tällä palstalla.
        Ylimpänä on Chat-juttu, johon on vastattu viimeksi Eilen 18.16. Ketjusta ei ole poistettu yhtään viestiä.
        Sen alla on ketjuja, joihin on vastattu tänään. Gauheeeta..........


      • Anonyymi

        Joo, ihan ku prostatavaivaisen kusi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo, ihan ku prostatavaivaisen kusi.

        Ja kaikki muut sivustot ( kuin S24 ) toimivat mallikkaasti samalla selaimella?


    • Anonyymi

      Minusta tämä sivusto on toiminut viime aikoina ihan moitteettomasti.

      Ajatelkaapa kaikki valittajat, jos sivusto lakkautettaisiin kokonaan?
      Iso tyhjiö jäisi.

      • Anonyymi

        Tulisi joku parempi todennäköisesti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tulisi joku parempi todennäköisesti.

        Osaavalla ja ahkeralla henkilöstöllä.


      • Anonyymi

        Tämän foorumin saisi lakkauttaa aivan vapaasti. Pieni osa jäisi kaipaamaan. Monelle tällä sivustolla ei ole mitään merkitystä. Facebook on ottanut ison osan keskustelijoista, eli tälläisille "vanhoille" foorumeille ei ole oikein kysyntää. Tai vaihtoehtoisesti joku laadukkaampi ottaisi tämän paikan.


    • Anonyymi

      Minun mielestä tämä maa on pelkkää epäonnea samoin kuin maailman kaikki maat johtajineen. En ymmärrä miten jonkun yläluokan turhimuksen tyytyväisyys ilmaistaan jossain typerässä mittauksessa kaikkien mielipiteenä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      36
      3628
    2. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      47
      3167
    3. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      59
      3137
    4. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      53
      2980
    5. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      52
      2579
    6. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      35
      2157
    7. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      52
      2119
    8. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      60
      1962
    9. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      45
      1839
    10. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      49
      1647
    Aihe