Koronarokotuksen jälkioireet

Anonyymi

Onko kenelläkään tullut Pfrizerin koronarokotteesta vaikeita, pitkäaikaisia sivuoireita? Itselläni aivan kamalia oireita jo kuusi viikkoa. En taatusti ota toista piikkiä, en olisi ottanut ensimmäistäkään jos olisin tietänyt mitä on tulossa. Onko kohtalotovereita?

13

1758

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      itselläni ei isompia oireita ole ollut. Pfrizerin piikin sain, En ainakaan ole havainnut ongelmia.. Rokotuksesta jo yli kuukausi aika.a. Pistoskohta pari päivää pikkasen jomotti. mutta siihen se jäi. Yli 60 v veljelläni 2:sen piikin jälkeen lyhytaikainen väsyminen, mutta väsytys meni päivässä ohi, Sen jälkeen ihan normaali olotila. Meinaan ottaa toisen piikin heinäkuun lopussa. Mimmosia ne sinun oireesi ovat olleet? Unettomuutta vai jotain muuta. Jotain sellaista mitä vaikea kuvailla?

    • Anonyymi

      Oireina mm, järkyttävä päänsärky, korva ja kurkkukipu, verenpaineet ja pulssi heittelee miten sattuu, vatsa temppuilee, oksettava/ etova huono-olo,vilunväreet,
      kamala väsymys kaikenkaikkiaan surkea olo, kestänyt jo yli 6 viikkoa. Olen käynyt testit, labrat, lääkärissä, ei mitään selittävää syytä, ainoastaan tämä PIIKKI .

      • Kyllähän nuo kaikki viittaa sen ylimääräisenaines osan olemiseen. Voisitko ajatella Verenpaineesi laski jyrkästi? Eikö siellä sanottu että odota eka piikillä 30min. ja toisella mulla oli 15 min. Jakaikki rasitus esim. Työ on sille päivälle tehty kun olisit käynyt TK-tai puhelimessa ja kyllä on voinut olla jo Ambulassin tilaus? Uskon kun tänne laitoit,täällä vain on näitä Fanaatikkoja jotka eivät Rokotuta lapsiaan ,,eivät anna Lonkkatyynyjen olla ja sitten vedetään käräjille "Kätilö runnoi lapsen tois laitaiseksi" Ja Verikoe/Elvytys kielto,,,nyt olette Ihmiskokeen uhreja! Ennen sanottiin Lääkäri kirjojen lainaus ja kotimyynti kiellettävä. Vaikka on meilläkin Lääkäri jota sanotaan Pillerin pyöritttäjäksi, se hakee Päivystys vuoron alussa uusittavat ja laskee paljonko on jollain mennyt ja aina tulos on liikaa syö. Yksinkertainen selitys minun Apteekki uusii ja hoitaa hyllyyn harvinaiset lääkkeet ja se Lekuri kirjoittaa pitäisi olla yksi per. vuorokausi mutta menee 6,5 kpl.Ne on Apteekissa ei minulla. Vahtii muutamaa ettemme käy ylimääräisiä Korona piikkejä? Paperit olette väärentäneet!! Että vaivat hoitoon yleensä oireet on sattumaa,ja Piikki ota äläkä mene tuntiin ja hommaa kaveri ja Tutkimus vaikka yksityiseltä /se ei ole kallis. Kotona kun voivotat ei lääkärit sinne tule. Huolettaa jos näin on mitä kirjoitat?


    • Anonyymi

      Et ole kyllä tosissasi, kirjoitus kertoo sen. Aloittajalle tämä.

    • Ekana sain AstraSenega ja Pfrizen lisäksi. Ei mitään oireita kummastakaan,mutta olin ottanut ns. Nuha 4 piikin joka nosti kuumeen 39,8. Alan uskoa enempi näitä oireilevia että elämä on? Siis jos olisit edes ottanut piikin?? Tietäisit minkä värinen piste Laastariin jäi? Kerro niin uskon!!

      • Anonyymi

        Minulla on ollut kamalat oireet vaikken ole saanutkaan kyseistä rokotetta.


    • Anonyymi

      Oliko vain paripäivää vähä olkapääkipeä kannattaisi käydä dementia testissä.

      • Anonyymi

        Täällä te rokotetut nauratte, muistakaa nauraa myös syksyn/talven aikana. Olkaa kuitenkin ylpeitä, osallistutte ihmiskokeeseen ja täysin korvauksetta.


    • Anonyymi

      Mitäs otit!!!

    • Anonyymi

      Nuo oireesi ovat psykosomaattisia. Hae apua sillä saralla ja lopeta valitus.

    • Anonyymi

      Ei oireita minkäänlaisia.

    • Anonyymi

      ei pitkäaikaisia oireita, mutta TIA kohtaus, toinen silmä pimeni 5 minuutiksi ja sitten alkoi näkemään.
      kirjoitan tämän sen takia, että sitä ei välttämättä huomaa, onneksi katselin tv sivusilmällä kun kuva pimeni.
      sitten menin reippaasti katsomaan peilistä onko näkyvää, ei ollut.
      palasin takaisin ja peitin silmiä, toisella näki vain valon.

      Niin, kävellessä en huomannut mitään , tarkoitan että kohtaus olisi voinut mennä huomaamatta ohi.
      Se on vaarallinen ja heti menin keskussairaalaan ja sain pillereitä poskeen ja runsaasti verikokeita ja kuvauksia.

      • Anonyymi

        jatkan omaani, koska joku ei usko piikin vaivoihin.

        Sairaalassa oli potilaita, kuulin kaikki puheet selkeästi, mutta en nähnyt kun oli verhot.
        Useampi kertoi melkoisista vaivoista useamman viikon. Mutta kaikki ajatteli mennä ottamaan toisenkin piikin.

        Kyllä niitä totuuksia on että ennen rokotusta sairastaneet sairastavat vielä toista vuotta. Eräskin kaverini päätti myydä perheen kaksi uudempaa autoa kun sairaus oli niin paha. Yli 100 t e autojen arvonalennus on melkoinen ja sanoi että tuli vähän innostuksen vallassa ne ostettua. Hän ei ole ajanut autoa 1,5 vuoteen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      20
      2993
    2. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      237
      1834
    3. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      16
      1822
    4. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      346
      1741
    5. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      31
      1317
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      30
      1290
    7. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      67
      1132
    8. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      64
      1009
    9. Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?

      Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.
      Ikävä
      57
      941
    10. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      39
      884
    Aihe