Koronarokotuksen jälkioireet

Anonyymi

Onko kenelläkään tullut Pfrizerin koronarokotteesta vaikeita, pitkäaikaisia sivuoireita? Itselläni aivan kamalia oireita jo kuusi viikkoa. En taatusti ota toista piikkiä, en olisi ottanut ensimmäistäkään jos olisin tietänyt mitä on tulossa. Onko kohtalotovereita?

13

1862

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      itselläni ei isompia oireita ole ollut. Pfrizerin piikin sain, En ainakaan ole havainnut ongelmia.. Rokotuksesta jo yli kuukausi aika.a. Pistoskohta pari päivää pikkasen jomotti. mutta siihen se jäi. Yli 60 v veljelläni 2:sen piikin jälkeen lyhytaikainen väsyminen, mutta väsytys meni päivässä ohi, Sen jälkeen ihan normaali olotila. Meinaan ottaa toisen piikin heinäkuun lopussa. Mimmosia ne sinun oireesi ovat olleet? Unettomuutta vai jotain muuta. Jotain sellaista mitä vaikea kuvailla?

    • Anonyymi

      Oireina mm, järkyttävä päänsärky, korva ja kurkkukipu, verenpaineet ja pulssi heittelee miten sattuu, vatsa temppuilee, oksettava/ etova huono-olo,vilunväreet,
      kamala väsymys kaikenkaikkiaan surkea olo, kestänyt jo yli 6 viikkoa. Olen käynyt testit, labrat, lääkärissä, ei mitään selittävää syytä, ainoastaan tämä PIIKKI .

      • Kyllähän nuo kaikki viittaa sen ylimääräisenaines osan olemiseen. Voisitko ajatella Verenpaineesi laski jyrkästi? Eikö siellä sanottu että odota eka piikillä 30min. ja toisella mulla oli 15 min. Jakaikki rasitus esim. Työ on sille päivälle tehty kun olisit käynyt TK-tai puhelimessa ja kyllä on voinut olla jo Ambulassin tilaus? Uskon kun tänne laitoit,täällä vain on näitä Fanaatikkoja jotka eivät Rokotuta lapsiaan ,,eivät anna Lonkkatyynyjen olla ja sitten vedetään käräjille "Kätilö runnoi lapsen tois laitaiseksi" Ja Verikoe/Elvytys kielto,,,nyt olette Ihmiskokeen uhreja! Ennen sanottiin Lääkäri kirjojen lainaus ja kotimyynti kiellettävä. Vaikka on meilläkin Lääkäri jota sanotaan Pillerin pyöritttäjäksi, se hakee Päivystys vuoron alussa uusittavat ja laskee paljonko on jollain mennyt ja aina tulos on liikaa syö. Yksinkertainen selitys minun Apteekki uusii ja hoitaa hyllyyn harvinaiset lääkkeet ja se Lekuri kirjoittaa pitäisi olla yksi per. vuorokausi mutta menee 6,5 kpl.Ne on Apteekissa ei minulla. Vahtii muutamaa ettemme käy ylimääräisiä Korona piikkejä? Paperit olette väärentäneet!! Että vaivat hoitoon yleensä oireet on sattumaa,ja Piikki ota äläkä mene tuntiin ja hommaa kaveri ja Tutkimus vaikka yksityiseltä /se ei ole kallis. Kotona kun voivotat ei lääkärit sinne tule. Huolettaa jos näin on mitä kirjoitat?


    • Anonyymi

      Et ole kyllä tosissasi, kirjoitus kertoo sen. Aloittajalle tämä.

    • Ekana sain AstraSenega ja Pfrizen lisäksi. Ei mitään oireita kummastakaan,mutta olin ottanut ns. Nuha 4 piikin joka nosti kuumeen 39,8. Alan uskoa enempi näitä oireilevia että elämä on? Siis jos olisit edes ottanut piikin?? Tietäisit minkä värinen piste Laastariin jäi? Kerro niin uskon!!

      • Anonyymi

        Minulla on ollut kamalat oireet vaikken ole saanutkaan kyseistä rokotetta.


    • Anonyymi

      Oliko vain paripäivää vähä olkapääkipeä kannattaisi käydä dementia testissä.

      • Anonyymi

        Täällä te rokotetut nauratte, muistakaa nauraa myös syksyn/talven aikana. Olkaa kuitenkin ylpeitä, osallistutte ihmiskokeeseen ja täysin korvauksetta.


    • Anonyymi

      Mitäs otit!!!

    • Anonyymi

      Nuo oireesi ovat psykosomaattisia. Hae apua sillä saralla ja lopeta valitus.

    • Anonyymi

      Ei oireita minkäänlaisia.

    • Anonyymi

      ei pitkäaikaisia oireita, mutta TIA kohtaus, toinen silmä pimeni 5 minuutiksi ja sitten alkoi näkemään.
      kirjoitan tämän sen takia, että sitä ei välttämättä huomaa, onneksi katselin tv sivusilmällä kun kuva pimeni.
      sitten menin reippaasti katsomaan peilistä onko näkyvää, ei ollut.
      palasin takaisin ja peitin silmiä, toisella näki vain valon.

      Niin, kävellessä en huomannut mitään , tarkoitan että kohtaus olisi voinut mennä huomaamatta ohi.
      Se on vaarallinen ja heti menin keskussairaalaan ja sain pillereitä poskeen ja runsaasti verikokeita ja kuvauksia.

      • Anonyymi

        jatkan omaani, koska joku ei usko piikin vaivoihin.

        Sairaalassa oli potilaita, kuulin kaikki puheet selkeästi, mutta en nähnyt kun oli verhot.
        Useampi kertoi melkoisista vaivoista useamman viikon. Mutta kaikki ajatteli mennä ottamaan toisenkin piikin.

        Kyllä niitä totuuksia on että ennen rokotusta sairastaneet sairastavat vielä toista vuotta. Eräskin kaverini päätti myydä perheen kaksi uudempaa autoa kun sairaus oli niin paha. Yli 100 t e autojen arvonalennus on melkoinen ja sanoi että tuli vähän innostuksen vallassa ne ostettua. Hän ei ole ajanut autoa 1,5 vuoteen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      607
      1561
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      847
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      481
      730
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      681
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      44
      634
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      40
      600
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      29
      548
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    9. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      30
      502
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      484
    Aihe