Terveisiä maajoukkueelle, pelaatte liian peruuttelevaa peliä

Anonyymi

Menkää nyt vastujan pelaajaan kiinni, peruuttelette oman maalin edessä usealla pelaajalla ja vastustaja siirtelee palloa.

9

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kahtokaa miten passiivista peliä suomelta!! Eivät yritä hyökätä ollenkaan.

    • Anonyymi

      Suomi teki oman maalin. Ei ole mestariainesta.

    • Anonyymi

      2-0 Belgialle. Suomi häviää tämänkin pelin.

    • Anonyymi

      Huuhkajista tuli kynitty pulu, ei potkupalloilijayt voi mitään voittaa, jos koko ajan pelataan Suomen päässä, ja vain molari saa pallon vastustajan puolelle. Opetelkaa pulut pelaamaan, kyllähän sen tiesi jo etukäteen, että turhaan on 2 vuotta hehkutettu tätäkin potkupallo pulu joukkuetta..

    • Anonyymi

      Erittäin pehmeää peliä suomalaisilta, pitävät vastustajan pelaajiin esim liian isoa väliä. Ei estamisiä tai taklauksia, ei fyysistä härintää

      Aivan liian varovaista peliä.


      Ei siellä voi olla fyysisessä kunnossa se ongelma suomen pelaajille.

      Kanervalle tulee kyllä äkkiä lähtö jos muutosta ei pelaajien korvien väliin tule!

    • SIIS TÄH...2-0.....

    • Anonyymi

      No niin mutta jos mennään liikaa vastustajan pelaajaan kiinni, niin on uhkana keltainen tai punainen kortti. Tai rankkari. Eli ei tää niin kuin "agressiivisuudellakaan" ratkea.

      Ei Belgia voi olla ihan syyttä FIFAn ykkösenä tällä hetkellä, tosin täytyy myöntää että itsekin olen ihmetellyt vuosien varrella, että kuinka on näin. Mutta Belgia operoi kai tasaisuudellaan. Musta mörkö Lukaku on jäätävä viimeistelijä. :)

      Uskoisin että Suomi teki suunnilleen kaiken ihan oikein ja mihin tällä hetkellä rahkeet riittää. Jopa enemmänkin. Belgia oli kiistatta nyt vain parempi. Turha tästä on nyt nillittää

    • Anonyymi

      Uusia tuntemattomia pelaajia joilla ei ole maajoukkeessa kokemusta ja juuri oman maan sarjasta.

      Tällä tulee tulosta ja menestystä tulevissa kisoissa.

      Pelaajien pitää olla luonteeltaan aktiivia ja oma-aloitteisia.

    • Anonyymi

      Samaa mieltä. Ei tarvitse kuin katsoa Raitalan edesottamuksia. Antoi vastustajan laitahyökkääjän vapaasti tulla parhaalle keskityspaikalle mitään estämättä. Raitala ei auttanut Suomen hyökkääjiä juuri mitenkään, nopeat ylösnousut laitaa pitkin puuttuivat. Raitalan syötöt ontuvia ja suoraan vastustajan pelaajille. Miksi Pyry Soiria ei vaihdettu kentälle viimeistään 15 min kuluttua Raitalan 0-pelin jälkeen! Miksi Soiria ei päästetty lainkaan kentälle Belgia-ottelussa. Hän olisi voinut tuoda muutoksen Glen Kamaran kanssa Belgia-otteluun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3703
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      31
      2104
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      39
      2001
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1701
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1502
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1472
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      78
      1414
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      136
      1141
    9. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1115
    10. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1093
    Aihe