Miksi hel*etissä homoja, tai muita seksuaalivähemmistöjä vihataan/väheksytään?

Anonyymi

Kysymys tuossa ylhäällä näkyykin ja siihen olisi ihan kiva tietää vastaus teiltä, jotka heitä väheksytte.

Olen törmännyt seksuaalivähemmistöjen syrjintään sekä väheksyntään Suomessakin.
Miksi heitä pitää vihata? Mitä väärää he ovat tehneet? Miksei heitä voi kohdella niinkuin heteroitakin??

Mikä helv*tin ongelma teillä ihmiset on?

19

1637

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alkeelliset ja kehittymättömät vihaavat kaikkea. Viha on se pääasia.
      Vihan kohteita pitää löytää koko ajan. Nehän mollaa työttömiä luusereiksi ja
      samat ihmiset, jotka vihaavat homoseksuaalisuutta on rasisteja.
      Rasismi on mielen sairaus, sen ponnin on viha ja katkeruus..
      Viha on mielen sairaus, josta voi päästä eroon, jos älyää haluta päästä eroon.

      • Anonyymi

        Mutta ikävä kyllä he eivät älyä haluta päästä eroon..


      • Aika hölmö kommentti sinäänsä ...

        Alku asenne tulee kotoa ja siitä kehitytään... ehkä.


      • Anonyymi

        Ihan niin on, kun katselee näiden vihaajien lähtökuoppiin lapsuudesta, niin ei ihme etteivät muuta tee kun vihaavat aina jotain.
        Yleensä tulevat perheistä joissa ainut puheen aihe on ollut kyläjuorut
        Yleistä myös on että nämä ihmiset eivät koskaa ole edes lukeneet yhtäkään kirjaa elämässään, ainut tietolähde juoru media johon uskovat.
        Niin ei ihme että ovat mitä ovat.


    • Siis vähemmistöjä vihataan koska heitä pelätään. Kasvatuksessakin on oma osansa asiaan.

      • Anonyymi

        Etekkin kun kasvattajana on ollut oppimaton pariskunta joilla on ollut hyvin yksinkertainen maailmankatsomus asioista.
        Joten näitä on vielä olemassa, tulevaisuuden lapset oppivat asioita ja kouluttavat itseään ammatteihin mikä heitä kiinnostaa. Ovat tietoisia yhteiskunnallista asioista , niihin ei yksinkertaiset vääristelyt pure.
        Millä oikeudella oikeastaan joku metsäpöllö vihaa ihmisiä joita ei edes tunne henkilökohtaisesti vaan elättelee sairaita uskomuksia vähemmistöryhmistä.
        Ei kai se että joku syntyy homoseksuaalisena voi mitenkään metsäpöllö maailmaa kataa.
        Sateenkaari ihmisiä on aina ollut, ja he eivät ole mikään uhka näille metsäpöllöille


    • Suurin osa porukasta ei vain ymmärrä että me ei olla kellekkään vaaraksi vaan luulevat et me ollaan niinkuin Queen. Kannetaan tauteja viedään naiset, lähennellään kaikkia...

      Tiedon puute on suurin syy...

      Tosin... Porukassa tyhmyys tiivistyy joten ...
      '
      ei se vaadi kuin yhden Alfan joka jauhaa paskaa tovereille ni taas viha kasvaa.

      • Anonyymi

        Ihan totta tiedon puute näillä vihaajalta on suuri. Esim kuinka moni näistä on edes lukenut yhtäkään kirjaa elämässään.
        Ovat löytäneet ihan oman tietomaailmansa juorumediasta jota lukevat ja raukat vielä uskovat että kaikki on totta mitä niissä lukee.
        Monen vanhemmat eivät ole osanneet kasvattaa lapsiaan tietoisiksi ihmisiksi koska ovat itsekkin ihmisiä joilla ei ole aavistusta edes siitä miten yhteiskunta toimii, vaan vetelevät omia versioita asioista jotka ovat naurettavan lapsellisia.
        Nämä taistelevat aika heikoilla aineksilla elämässä, koska tiede ei ole ollut olennainen osa heidän elämässään .


    • Anonyymi

      Homot ja lesbot voivat naida kuin kiimaiset eläimet kaikkea mikä liikkuu, oman halunsa mukaan.
      Ilman pelkoa äpäräpennuista ja ruokoista.

      Kateeliset ovat kateelisia.

    • Anonyymi

      Ai, vihataanko ?

      Ja jos vihataan, niin miksi ei saisi vihata ?

      Itse asiassa homopiireissä on itsessään syrjintää ja vihaa. Homoiksi ruvenneet ovat valittaneet, että heitä ei otettu hompiireissä vastaan ystävällisesti ja avoimesti koska eivät olleet superkroppaisia miehiä. Koettiin syrjintää ja inhoa.

      Homoilulle tyypillistä: Lyhyet suhteet, pettäminen, uskottomuus. Kukas näihin pakottaa ja onko nämä homopiireissä ulkopuolisen vihan syytä. EI.

      Entäpä alkoholisoituminen, huumausaineet, korkea itsemurha%. Ulkopuolisetko niihin pakottaa. EI. Vaan ne ovat homoilun hedelmiä.

      Ei heterosuhteeseen tuleva arvostelu hetkauta pätkääkkään. Päinvastoin.

      Homosuhteet on itsessään sairaita ja siksi kaikki kritiikki, vieroksuminen otetaan vihana. Kolahataa homoja koska omatunto syyttää heitä itseään.

      Kysymys on: Miksi helve****ssä homoja vihataan. Kannattas homojen todella miettiä, että ihan oikeasti synti päättyy ikavästi sillä lopulta ilman parannusta ja Jeesusta on ikuinen viha ja tuska HELVETISSÄ.

      Tee parannus ja usko Jeesukseen.

      • Anonyymi

        Sinä se sitä suurinta syntiä harrastat uskonnon nimissä tuomitsemalla ihmisiä siitä että he ovat syntyneet toisella sukupuolisella suuntauksella johon eivät itse ole voineet vaikuttaa, ja ei edes tarttis vaikuttaa. Sateenkaari väki on yhtä arvokasta kun kaikki muutkin ihmiset, joten kaikella on elämässä tarkoitus, joten ota ja lue hieman asioista se kun postitat yli 2000 vuotista maailman katsomusta aikana jolloin ihmiset elävät vuotta 2023 . Niin että tuomariksi sinua ei kukaan ylennä pöjillä periaatteilla , synnistä silloin kun kajota ihmisten yksittäisiin asioihin.


    • Anonyymi
    • Kuulin kerran homobaarissa ”vitun transu…” and so?

      • Anonyymi

        Niinpä.Onko tasavertaisia keskenään mut?Esimerkiksi homot ja transut.lesbot. Anetaan kaikien kukien kukia. Hyvä on heti tulla kaapista ulos.Hakea myös tukea järjestöiltä.On värin kuvitella vanhemat tai isovanhemat ei hyväksy,jos heille kertoo oman suntautumuksensa,Ei se ole keneltäkän pois ketä rakastaa. Nyky isovanhemat on suvaitsevaisempia kuin joskus satavuotta sitten.


    • Anonyymi

      Minä itse olen hyvin sieltä konservatiivisesta päästä oleva henkilö. Minulla ei ole mitään sitä vastaan vaikka joku olisikin homo . mutta se menee tunteisiin että siitä pitää tehdä niin saatanan iso numero ja joka vitun paikassa pitää liehuttaa sitä sateenkaari lippua ja sitten ajatellaan että olemme muita parempia. Itse istun tällä hetkellä lukion terveystiedon tunnilla ja meille selitetään että transut ja homot ovat yli-ihmisiä ja kaikin puolin parempia.

      • Anonyymi

        ”Ajatellaan että olemme muita parempia”
        Tuo lause paljasti kaiken sinusta , tyypillinen kommentti ihmiseltä jolla ei ole pienintäkään aavistusta edes koko aiheesta.


    • Anonyymi

      Jokuhan pitää olla ketä kiusata . Oma akka on jo hakattu henkitoreisiin .

      • Anonyymi

        On pride kulkueet homppelibaarit homppeliystävät homppelipoikaystävä ja vielä väheksytään.


    • Anonyymi

      Tässä päästään siihen miksi naisia väheksytään. No kun naiset jo lähtökohtaisesti ovat "poikkeus" mieheyteen eli yleismaailmalliseen näkemykseen ihmisyydestä.

      Siihen vielä se, että joku ei ole "valkoinen, maskuliininen mies" niin johan alkaa cis-miehen puntti tutista. Samaa vihaa on nähtävissä tummia miehiä kohtaan ja lesboja kohtaan.

      Se on ihan oikeasti kulttuurillisesti/biologisesti todistettua, että valkoinen cis-hetero mies tutisee heti, kun joku muu kuin valkoinen cis-hetoro-mies sanoo jotain. Peukku kaikille niille valkoislle cis-hetero mieheille, jotka ovat tunnistaneet tämän ja koittavat tehdä asialle jotain.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      134
      3978
    2. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      21
      1952
    3. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      46
      1709
    4. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      340
      1574
    5. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      20
      1433
    6. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      42
      1376
    7. Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra

      Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy
      Sodankylä
      80
      1164
    8. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      18
      1058
    9. Väärä pää tutustumiseen

      Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä
      Ikävä
      136
      1032
    10. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      75
      948
    Aihe