Venäjän raja menee ainakin vuodeksi kiinni

Ja tämä on fakta. Prisma ja lentokenttä jäävät kaipaamaan...
9129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kukaan ei kaipaa!

Äänestä

Ei Suomi uskalla laittaa rajaa kiinni ! Ja tämä on tosi.

Äänestä

ochen zhäl!

Äänestä

Kaikki tautitapaukset ovat olleet viime päivinä joko Venäjältä tai baareista.
Venäjän raja ja baarit kiinni ainakin kuukaudeksi.

Äänestä

Ei haittaa vaikka itäraja jäisi kiinni pitemmäksi aikaa. Sieltä suunnasta ei juuri mitään hyvää ole koskaan tullut.

Äänestä
  • Niinpä, hyvin on pärjätty ilman venäläisturistejakin vaikka niitä aina hehkutetaan. Pidetään vaan raja kiinni.

    Äänestä

  • Siepä sen sanoit. On jo satojen vuosien kokemus asiasta.

    Äänestä

Pääsispä taas venäjälle niin saa halpaa bensaa.

Äänestä

Kuka käy venäjällä tankkaa bensaa joka on ihan täyttä skeidaa. Mikäs siinä jos haluaa oman auton hajottaa niin siitä vaan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja tämä on fakta. Prisma ja lentokenttä jäävät kaipaamaan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu