Television päivitys

Anonyymi

Nyt kun oli valtakunnallinen television kanava päivitys. Minulla 13 vuotta Philips televisio. Se ei ole tetäväpiirto televisio. Kaveri teki päivityksen tehdasasetuksen kautta. Muute kaikki ok mutta ääni jäi hiljaiselle. Onko äänelle erikoissäätö? Mistä saa ääneen volyymia?

2

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos pelkästään äänenvoimakkuuden säätäminen ei riitä, niin täytyy asetuksista etsiä ääneen liittyvät asetukset. Yleensä nämä asetukset löytyvät kohdasta Menu > Ääni. Ilmeisesti käytössä on jokin äänen rajoitin tai tasain, joka vaimentaa ääntä.

    • Anonyymi

      Melkei kaikki taulu televisiot ovat olleet HD redy malleja . Eli niihin saa HD-kortinlukijan ja siihen kortti operaattorilta tai maksukanavien tarjoojilta. Pelkkä kortti voi olla ilmainen, vaikka ei maksukanavia ottaisikaan. Mutta ilmaiskanavat näkyvät sitten HD tasoisina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7558
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3622
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1846
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1060
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      943
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      911
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      807
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      732
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      729
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      26
      662
    Aihe