Tuossa tuli mieleeni, jotta voisinkohan missään tilanteessa tuntea sympatiaa susipelkurihousuunpaskojaa kohtaan. Pistinpä aivoni raksuttamaan ja tulosta totta kai syntyi. Aivokapasiteettia löytyy:
Uskalsi vihdoin maalaissusipelkuri lähteä oikein taajamaan (ehkäpä jopa kaupunkialueelle) työhaastatteluun. Korona-aikana kasvot oli kuitenkin peitetty maskeilla tuossa haastattelussa. Maalaistollero sai sitten työpaikan.
Aamulla ilman maskia työpaikalleen tullut ressukka sai kuitenkin heti kenkää. Tuo oli ihan hirvittävän näköinen työnantajan mielestä. Naamataulu muistutti apinaa, ehkä jotain neandertilaista. Miten tuommonen voisi olla asiakaspalvelussa?
Kyllä minultakin sympatiaa löytyy. Ehdoton tuki työnhakijalle ja sakot työnantajalle.
Susianalyysissa, osissa III ja IV on käsitelty enemmän aihetta. Siellä todetaan mm, miten maamatauluun ja älykkyyteen vaikuttaa susipelkuruus, maaseudulla asuminen ja metsästyksen harrastaminen.
Kuvitteellinen tilanne
4
250
Vastaukset
- Anonyymi
Olet sitten kuitenkin tosi inhimillinen. Kiitos siitä!
Vaikka kyllähän me analyysin lukijat sen tiedämmekin. Autat ja opastat hädässä olevaa.- Anonyymi
Tämä kommentti vuosien takaiselta ystävältäsi "naureskelija". Yhdessä naureskeltiin apinan tyhmyydelle. Voi noita aikoja.
Juu....ja nythän suuri osa kansalaisista ei tajua Susianalyysissa piilevää viissutta. Jo osassa I kehotetaan ketä tahansa katsomaan aamulla peiliin. Löytyykö sieltä apinamaisuutta. Tuota plakkia on hyvä harjata aamuin illoin, yölläkin, jos tarvetta vaatii. Ja muistutan, jotta apina-termi on matemaattisen tarkkaan määritelty myöskin osassa I.
- Anonyymi
Susianalyytikko kirjoitti:
Juu....ja nythän suuri osa kansalaisista ei tajua Susianalyysissa piilevää viissutta. Jo osassa I kehotetaan ketä tahansa katsomaan aamulla peiliin. Löytyykö sieltä apinamaisuutta. Tuota plakkia on hyvä harjata aamuin illoin, yölläkin, jos tarvetta vaatii. Ja muistutan, jotta apina-termi on matemaattisen tarkkaan määritelty myöskin osassa I.
Hei, viitsitkö laittaa tänne jotain, miten tuo apina on tarkkaan määritelty analyysissa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874048Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242901No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6864
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750